תפילה המונית מול נשות הכותל

"שומרים על הלב, עוצרים את הביזיון"{מחאה}

המאבק על הכותל עולה שלב: ביום שני הקרוב עתידה להתקיים תפילה המונית ברחבת הכותל המערבי, כמחאה נגד "נשות הכותל" (המתפללות בתפילין וטליתות) והכוונה להעביר את התפילות לרחבה הדרומית לרפורמים במודעות על התפילה מכונות נשות הכותל "נשות הפרובוקציה" והכותרת היא "שומרים על הלב, עוצרים את הביזיון".


האירוע יתקיים בראש חודש, היום הקבוע שבו נשות הכותל מקיימות את תפילתן. התפילה הינה ביזמת ארגון "ליבה", המשתייך לזרם החר"דלי בציונות הדתית. על פי המארגנים, הרב חיים דרוקמן, מחשובי רבני הזרם המרכזי בציונות הדתית, הביע את תמיכתו בארוע. בשיחה עם 360 הביעו הרבנים שמואל אליהו ושלמה אבינר גם הם את תמיכתם.

יוזמי התפילה מבהירים כי אין להם כוונה להגיע לתגרות אלימות עם נשות הכותל. "להיפך, אנו מעניינים לקיים תפילה מכובדת, כדי להביע אמירה של הציבור שרוצה את הכותל בצורתו הנוכחית. אנחנו לא עושים רעש ולא הוצאנו הודעות לתקשורת, כפי שהן עושות, אלא רק קראנו לבוא ולהתפלל", אמר יהודה ולד, ממארגני התפילה.
המחאה תהיה גם כנגד מתווה הפשרה –  לפיו נשות הכותל יעזבו את הרחבה המרכזית ויתפללו ברחבה הדרומית – ואמירת תהילים תתקיים גם ברחבה המיועדת לרפורמים. "הכותל הוא קשור לכל אורכו, זה מה שאנחנו אומרים", אומר ולד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.