פספסתם? צפו בנאום הציוני של הנשיא דונלד טראמפ

רגע לפני שהוא עוזב את ישראל, הפתיע טראמפ בנאום 'הפרו ישראלי', כאשר הבטיח לשמור על ביטחונה של ישראל תוך שהוא מעריף חום ואהבה כלפי ישראל

רגע לפני שהוא עוזב את ישראל, הפתיע טראמפ בנאום 'הפרו ישראלי', כאשר הבטיח לשמור על ביטחונה של ישראל תוך שהוא מעריף אהבה  אינסופית כלפי ישראל.

 

"אירן תשמיד את ישראל? לא אצל דונלד ג'יי טראמפ", אמר טראמפ לקול מחיאות הכפיים של השרים וראש  הממשלה שהעריפו עליו חום וחיוכים.

 

"אנחנו חייבים להביס את הטרור ולהגן על האזרחים שלנו ועל אנשי העולם", אמר טראמפ. בהמשך נשא דברים על הקשר של העם היהודי לארץ ישראל: "החיבור למקום הזה עתיק ויישאר לנצח".

 

 צפו בנאום של טרמאפ

"הממשל שלי תמיד יעמוד לצד ישראל", אמר טראמפ לתשואות הקהל במוזיאון. "המוזיאון הזה שבו התכנסנו מאפיין את הרוח היהודית. משני בתי המקדש ועד למצדה אנו רואים כאן סיפור של אמונה והתמדה".

 

על תהליך השלום אמר  הנשיא "אני אומר לכם – הפלסטינים מוכנים לשלום. גם חברי בנימין (נתניהו) רוצה ומאמין בשלום, נתניהו רוצה שלום".

 

טראמפ הבהיר כי יפעל כנגד התוכנית הגרעינית של איראן. "אמריקה מחוייבת למנוע מאיראן נשק גרעיני ותמיכה בטרור", הבהיר. "אני אומר לכם – לאירן לא יהיה נשק גרעיני".

 

הנאום הפרו ציוני הפתיע בעיקר את הפרשנים בתקשורת שלא ציפו לנאום כה "מלטף" כלפי ישראל, כפי שלא נישא מעולם. רוב הפרשנים בתקשורת בעיקר אלו שמזוהים עם השמאל, נאלצו לענות אמן בעל כרחם ולשבח את טראמפ על נאומו, ועל ביקורו הדיפלומטי שעבר ללא כל תקלות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.