פיליבסטר – סיכום שבועי פוליטי

ההתחמקות של גפני מלקיחת אחריות והפחד מלאיים בפרישה מהקואליציה. • איומי הסרק של הפוליטיקאים שמזלזלים בבוחרים • בנט הנעלם, שמנסה להצטייר כפוליטיקאי של כולם ושוכח שהשבת נשמרת ע"י 90% מבוחריו • וגם, מסקנות משבועיים ככתב פוליטי, והבטחה להביא מתוך כל הסערה הפוליטית ח"כ מצליח שנותן עבודה

א. לדגל התורה יש יו"ר מאוד מוצלח, הוא הפרלמנטר הפעיל ביותר בכנסת, ולדעת רבים הוא פוליטיקאי מצוין, אלא שברגע שכל מי ששומע את המילה "פוליטיקאי" מבין שפוליטיקה טומנת בתוכה המון התחמקויות וניסיונות להפוך כישלונות להצלחות, אני לא בטוח אם גפני עומד בקריטריון הזה, כי הרי בכל זאת אפשר לזקוף לזכותו דבר או שניים, אך ההתחמקות הזוועתית שלו בסיום הישיבה המשותפת לשס' ויהדות התורה כששאלתי אותו האם בסופו של דבר הם יפרשו מהקואליציה במידה ולא יהיו שינויים בעניין השבת, מעידה על היותו "פוליטיקאי" מן השורה.

התשובה "העניינית" של גפני הייתה "לא מעניין אותך השבת ! ואם לא מעניין אותך השבת אז אני אדבר עם עיתונאי חילוני" (ציטוט), כן כן… גם אני הייתי מופתע מההתחמקות של גפני, אבל מבדיקה קצרה שערכתי גיליתי שגפני יודע להתחמק מתשובות ולא רק מעיתונאי חילוני שכמוני, כשהסיטואציה הראשונה שעולה היא שבמשך שנים התבקש גפני לגנות את תקיפתם של החיילים החרדים ע"י קיצונים אך גפני התחמק, בעיקר לא ישכח הראיון עם אבי מימרן ברדיו 'קול חי' אז ביקש מימרן את התייחסותו של גפני אך האחרון ביקש ממנו לעבור לשאלה הבאה.

ב. אם כבר עסקנו בהתחמקויות ובמשבר השבת ובשקט בשקט על פרישה מהקואליציה, אז רצוי לומר לראשי המפלגות החרדיות להפסיק לאיים ולהתחיל לקחת אחריות, התעתוע שהם מנסים ליצור על גבו של המגזר החרדי כבר מיותר, במשך חודשים ארוכים הציבור קונה את הניסיונות וההשתדלויות של ראשי המפלגות, כאשר בראש ובראשונה רואים בני התורה מדי בוקר את האיומים והזעקות שנכתבות שחור על גבי עיתון בביטאונים של ראשי המפלגות מיהדות התורה (לשס' עדיין אין), שמתודרכים מדי יום במסדרונות הכנסת, אך אט אט האמון לכותרות המפוצצות הולך ודועך, וכמו שאמר לי שר החקלאות אורי אריאל בסוף השבוע "החרדים יודעים טוב מאוד מה צריך לעשות אבל הם ממש לא עושים מספיק" (פוליטיקאים כבר אמרנו).

ג. לצורך השלמת הפאזל בנושא השבת והכותל, חסרה לי דמות אחת בולטת מאוד שהולכת ודועכת בכל מה שקשור לדת, הלא הוא שר החינוך נפתלי בנט, האיש החזק ממפלגת הבית היהודי שהצליח לסחוף אחריו שמונים אחוזים ממתפקדי הבית היהודי שנחשבים ליהודים ציונים בעלי אהבת הארץ, אך בנט מעדיף להתעלם מהנושא הבוער שנקרא שבת ומעדיף להתעסק בקלקיליה. היעלמותו של יו"ר הבית היהודי מנושאים כל כך מהותיים גדולה עד כדי כך שהיא מסמנת בבירור את יעודו לכבוש את כס ראש הממשלה, הדבר ברור לפעילי הבית היהודי שאפי' אחד מהם אמר לי השבוע במסדרונות הכנסת "אל תגיד בקול את המילה שבת שאתה עובר ליד בנט, הוא עסוק בלהרשים, זה נראה שהוא מעדיף לשכוח שהשבת חשובה גם לכל מצביעיו".

ד. לסיום, אנסה לסכם בכמה מילים שבועיים ראשונים ככתב פוליטי, האג'נדה שמובילה עיתונאי היא לנסות לחשוף דברים שליליים וחיוביים ולא יזיק לכל עיתונאי אם על שמו יהיה חתום שהחשיפה שלו תצליח לשנות דבר כלשהו לטובת הציבור, במובן כלשהו העיתונאים לא שונים מהפוליטיקאים, אך לצערי מדובר בהטעיה, רוב רובם של הפוליטיקאים מימין ומשמאל עסוקים בדבר אחד 'לשרוד', ההישרדות מובילה אותם למקומות שהדרך חזרה מהם קשה וכואבת

בשונה מהחשיבה הזו על הפוליטיקאים תמיד יש יוצאי דופן, ובמסגרת הטור שאכתוב כאן אשתדל לחשוף את יוצאי הדופן לטובת הציבור, הראשון שבחרתי הוא מיכאל מלכיאלי משס' הח"כ שמייצג את בני התורה, יצא לי השבוע לשוחח מספר פעמים עם מלכיאלי והתפעלתי מהפעילות היוצאת דופן שלו, הח"כ הצעיר בעל נרצונות לדאוג לבני התורה משתדל לעשות זאת ע"י חקיקה וסיוע לכל פונה, ויסלחו לי המליצים שנתפסים על טעויות העבר, מלכיאלי הוא האמירה שניתן להיות ח"כ ולהמשיך להישאר אברך, במהותו ובדאגתו לאברכים כאחד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שים נפשך לספר חפץ חיים - אל תשחק עם הקב"ה

    אני יודע ומכיר את היצר החזק של עיתונאי לחשוף ולפרסם, ובטוח שכל פעם ליצר יש טענות כמו "זכות הציבור לדעת", האמת חשובה יותר וכו' אל תשכח שאתה נגוע ביותר ולא יכול בכלל לשקול האם הדבר מותר או אסור מצד לשון הרע, לכן עיצה ממני, קח לך חבר, אח, אבא, או אפילו רב כלשהו, אובייקטיבי כמובן, שיהיה לך זמין ותתייעץ לפני שאתה חורץ גורלות !

    עלה והצלח, התברכתה בכשרון כתיבה, תנצל אותו לדברים טובים !!

    מושי |
    הגב