הקבינט יכריע הלילה: האם המגנומטרים יוסרו?

הקבינט הביטחוני מתכנס אל תוך הלילה לדון בשאלת הסרתם של המנגמוטרים בשערי הכניסה להר הבית – במשטרה נערכים לקראת תפילות יום השישי בהר הבית

בצל איומי הפלסטינים שדורשים להסיר את אמצעי הבידוק, הקבינט הביטחוני מתכנס אל תוך הלילה לדון בשאלת הסרתם של המנגמוטרים בשערי הכניסה להר הבית מחשש להחרפת העימותים בבירה.

כאמור, הלילה, הקבינט המדיני-ביטחוני דן בשאלה האם להסיר את מכשירי הבידוק או שלא להיכנע לדרישת הפלסטינים.

בשב"כ  תומכים בהסרת מכשירי הבידוק על מנת להרגיע את השטח, אולם  בצמרת המשטרה מתעקשים לשמור על שלומם של כוחות הביטחון המוצבים ליד הר הבית.

אמצעי הבידוק. צילום: משטרת ישראל

הערב התבטא מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, כי משטרת ירושלים יכולה להתמודד עם כל האיומים והפרות הסדר שצפויות היום בבירה, הלוי הוסיף כי, "אין שום סיבה להתקפל ולפרק את גלאי המתכות".

במקביל, קרא ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה למוסלמים בירושלים לוהתקומם כנגד ההחלטה ולהגיע מחר להר הבית. "אני קורא לכל הפלסטינים, המוסלמים והערבים להתגייסות כללית למען אל אקצא", הוא קרא.

בטלוויזיה הפלסטינית העבירו את נאומו של  הנייה שהזהיר את ישראל כי "צעדי ישראל בהר הבית לא יעברו בשתיקה", איים הנייה "אני קורא לכל הפלסטינים, המוסלמים והערבים להתגייסות כללית למען אל אקצא ולהפגנות המוניות מחר אחרי התפילה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.