"לבו של העולם היהודי נדם": הפוליטיקאים סופדים

מנשיא מדינת ישראל ועד ראש העיר ירושלים: הח"כים והפוליטיקאים מספידים את מנהיג עולם התורה מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל

פוליטיקאים רבים ספדו בשעה האחרונה למרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל מאז קבלת הבשורה על פטירתו הבוקר.

ח"כ ליצמן על פטירת הרב שטיינמן: "כואבים ודואבים על פטירת מנהיג הדור". ליצמן אמר בנוסף: "איבדנו הבוקר את מנהיג הדור שהיה לב רחום וחנון לכלל ולפרט. זו יתמות של כלל ישראל כולו".

יו"ר ועדת הכספים בכנסת, חבר הכנסת משה גפני, אמר לאחר פטירתו של הרב אהרון לייב שטיינמן, מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, כי "יחד עם כל בית ישראל כואבים ודואבים אנו על פטירתו של מנהיג הדור והדרו שהתווה לנו את הדרך אשר נלך בה".

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "ליבו של העולם היהודי נדם. ויי לשקיעה שירדה עם שחר. נגדע עץ עתיק יומין מארזי הלבנון אדירי התורה אשר האירו את דרך החכמה והיראה בטהרתה

"יחד עם כל בית ישראל מבכים אנו מרה את הסתלקותו  של מרן ראש הישיבה הגריא"ל שטיינמן זצוק"ל, ויי חסרא ארעה דישראל גברא רבא שהתפלל על הדור כולו. תורתו ענוותנותו וחכמתו האיר פני תבל כשמש בגבורתה".

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין ספד לפני זמן קצר למרן רא"י וכתב: "‏משתתף בצערו של עם ישראל עת לכתו של הגאון הרב אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל. הרב שטיינמן, מגדולי וחשובי הרבנים במאה האחרונה זכה בצניעותו הרבה להעמיד דורות של תלמידים ובחוכמתו וענוונותו זכה להשפיע על דורות של מנהיגים, מורי דרך ותלמידים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר עם היוודע דבר פטירתו של מרן הגאון הרב שטיינמן "מרן הגאון הרב שטיינמן היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי. ענק תורני ומורה דרך שהכווין וניתב את חייהם של אלפים ורבבות. למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו, בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי. בפגישתי האחרונה איתו זכיתי להתוודע לנצר ייחודי של היהדות הליטאית המפוארת. הרב היה מתמיד עצום, גאון בתורה, טוב עין וטוב לב, עשיר בנסיון חיים ובא בימים. אדם שחכמתו הייתה שנייה רק לענוונותו. הרב שטיינמן התווה דרך לאינספור יהודים והסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה. יהי זכרו ברוך."

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו שליט"א מפרסם הודעת הספד בעקבות הסתלקותו לגנזי מרומים של מרן ראש הישיבה, הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל.

בדבריו ציין הרב הראשי כי "הסתלקותו של הרב שטיינמן היא אובדן לדור כולו, של מיליוני יהודים בארץ ובעולם, של אלו שהכירו אותו ואלו שפחות.  הוא היה מנהיג הדור שהגן על הדור כולו בתפילתו ודאגתו לכלל".

עוד ציין הרב הראשי כי "נכנסתי אל מרן ראש הישיבה מספר רב של פעמים להכרעות גורליות, הצלילות, עוצמת המחשבה וההנהגה המפוקחת בדרך התורה עם הבנה עמוקה של נבכי החיים והתמודדויות שונות של חיינו, היו בלתי נשכחים, הרב שטייינמן היה מנהיג של אחד בדור".

הרב הראשי סיים את דבריו כי "העם היהודי כולו איבד הבוקר את את אחד מגדולי מנהיגיו הרוחניים בדורות האחרונים".

ממועצת חכמי התורה נמסר: "מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן ראש הישיבה הגאון חכם שלום הכהן שליט״א, רבנן ותלמידיהון, ראשי הישיבות, מרביצי התורה, דיינים, רבנים ויושבי על מדין, תנועת ש״ס בראשות הרב אריה דרעי, נציגיה בכנסת וברשויות המקומיות, פעיליה ותומכיה בארץ ובעולם המומים ומזועזעים מהסתלקותו של גאון הדור ותפארתו, מקים עולה של תורה, משיירי כנסת הגדולה, רבן של ישראל מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרון לייב שטיינמן זצוק״ל אשר העמיד תלמידים הרבה וניווט את ספינת היהדות הנאמנה בעיצה ובתבונה ובאחדות בכל משברי התקופה. גדולה האבידה עד למאד ומי ייתן לנו תמורתו. על פי הוראת נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה שליט״א, כל האברכים ובני הישיבות נקראים להשתתף בהלוויה, היום בשעה 12 בצהרים מביתו, רח׳ חזון איש 5 בבני ברק".

ש"ס: "תנועת ש״ס אבלה יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה. ומן השמים ננוחם וה׳ ירפא את שבר עמו אכי״ר".

ניר ברקת: "ראש העיר ירושלים ניר ברקת, מ"מ, סגניו, חברי הנהלת העירייה ותושבי העיר

מבכים את פטירתו של מרן הגאון רבי אהרן ליב שטיינמן זצ"ל

הרב שטיינמן היה למנהיג ומורה רוחני דגול לרבבות רבות, ובהם תושבי ירושלים והעולם היהודי בתפוצות.

הרב שטיינמן פעל בכל שנותיו מתוך מסירות לעם ישראל ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי. כל חייו עסק בתורה, חי בצניעות מופלגת ונשא על כתפיו את עול הציבור אותו הנהיג ברמה.

העיר ירושלים משתתפת באבל הכבד ומביעה צער עמוק בהסתלקות זקן מנהיגי הדור ועולם התורה. יהי זכרו ברוך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.