4 יהודים נרצחו במתקפת הטרור במרכול הכשר בצרפת (וידאו)

משטרת צרפת התירה לפרסם את שמות ההרוגים בפיגוע במרכול הכשר שברובע ה-12 בפריז • המחבלים התבצרו בבית דפוס ליד נמל התעופה ואחרי מצור ארוך נורו למוות. במקביל, המחבל שירה למוות בשוטרת השתלט על מרכול יהודי בפריז. מחבלת נוספת נמלטה.

משטרת צרפת התירה לפרסם את שמות ההרוגים בפיגוע במרכול הכשר שברובע ה-12 בפריז. ההרוגים הם מישל סעדה, פיליפ ברהאם, יוהאן כהן ויואב אטב הי"ד.

כך זה נראה – וידאו באדיבות רשת

לקוחה יהודיה שהייתה בין בני הערובה, סיפרה היום על רגעי כניסתו של החוטף אמדי קוליבלי, "הוא נכנס לבוש באפוד נגד כדורים. היו לו שני רובי קלצ'ניקוב, אקדח וסכין. כבר בכניסה הוא ירה בשני אנשים. אחד הלקוחות ניסת לקחת לו את אחד מכלי הנשק, אבל הוא לא הצליח לירות. הוא מיד ירה בראשו".

כעבור שעות בהן התבצרו חמישה בני ערובה בתוך מעדנייה כשרה בבירה הצרפתית, פשטו כוחות הביטחון על המרכול – ואז ירו והרגו אותו. המשטרה השליכה רימונים לעבר המקום, נשמעו פיצוצים – ואז כוחות פרצו מהדלת האחורית של בית העסק, על מנת לשחרר את החטופים ולהפתיע את המחבלים. על פי הדיווחים, עשרה בני ערובה הצליחו לברוח מהמרכול.

המשטרה בצרפת פתחה במצוד נרחב אחרי בומדיאין, בת 26, בת זוגו של אמדי קוליבאלי, שהייתה איתו במקום אך הצליחה להימלט. בתקשורת בצרפת דווח כי היא הייתה השותפה שלו לפיגוע, ואולי חמקה מהשוטרים בעת שבני הערובה שוחררו.

כל זאת התרחש במקביל למצוד אחרי שני המחבלים שביצעו את הפיגוע במערכת העיתון. השניים השתלטו על בית דפוס בפרבר בצפון-מזרח פריז, סמוך לנמל התעופה דה-גול, ולאחר מצור שארך יותר מחמש שעות הרגו אותם השוטרים. הצרפתים היו מרותקים לכלי התקשורת ששידרו במקביל משתי הזירות לכל העולם.

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נשא נאום לאומה בעקבות גל הפיגועים בארצו. הולנד טען כי הפיגוע במרכול, בו נהרגו ארבעה בני ערובה, הוא "אקט אנטישמי" ומסר את תנחומיו לקהילה היהודית. הולנד קרא לצרפתים להישאר עירניים וזהירים והדגיש כי האיום עדיין לא הוסר. בקהילה היהודית בצרפת ובפריז בפרט האווירה קשה במיוחד. בתי הכנסת סגורים לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה, והרדיו היהודי עבד באופן נדיר גם בשבת.

ראש-הממשלה נתניהו שוחח אמש עם עמיתו הצרפתי ודן עימו באבטחת המוסדות היהודיים במדינה. נתניהו הדגיש כי חיוני לפגוע במקורות המימון של ארגוני הטרור של האסלאם הקיצוני ולפעול נגד ההסתה באירופה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.