42% היו רוצים לראות את ינון מגל בכנסת

סקר מיוחד שנערך על ידי מכון הסקרים מסקר, בהנחייתו המקצועית של ד"ר עידו ליברמן לציון שנה לפריימריז במפלגת הבית היהודי, חושף נתונים מעניינים באשר ליחס מצביעי הבית היהודי לדמויות המרכיבות כיום את המפלגה, וגם על הדמויות שהתמודדו לפני כשנה על מקום במפלגת הציונות הדתית. { סקר מפתיע }

שנה לפריימריס בבית היהודי- שקד אהודה בקרב הציבור התורני; יוגב נחלש משמעותית – כך עולה מסקר מיוחד שפרסם מכון הסקרים 'מסקר' שמלמד על נתונים מפתיעים ביחסם של מצביעי הבית היהודי לחברי הכנסת המכהנים במפלגה.

לאור סגירת התיק נגדו: למעלה מ42% היו רוצים לראות את ינון מגל חוזר לשורות המפלגה

סקר מיוחד שנערך על ידי מכון הסקרים מסקר, בהנחייתו המקצועית של ד"ר עידו ליברמן לציון שנה לפריימריז במפלגת הבית היהודי, חושף נתונים מעניינים באשר ליחס מצביעי הבית היהודי לדמויות המרכיבות כיום את המפלגה, וגם על הדמויות שהתמודדו לפני כשנה על מקום במפלגת הציונות הדתית.

 

בנוסף, הסקר בדק האם מצביעי הבית היהודי היו מצביעים שוב למפלגת הבית היהודי במידה והבחירות היו מתקיימות היום. עפ"י ממצאי הסקר, שפורסם בעיתון 'מצב הרוח' עולה כי  77% ממצביעי מפלגת הבית היהודי בבחירות האחרונות, יצביעו שוב למפלגה אילו הבחירות היו מתקיימות כיום. 15% מבוחריה מציינים כי יפרשו ממנה לטובת מפלגה ימנית יותר, 3% פורשים לטובת מפלגת הליכוד ו- 5% למפלגות אחרות.

 

לעומת זאת מתוך הנשאלים שבחרו בבחירות האחרונות במפלגות אחרות,  17% מהנשאלים משיבים כי  ישובו להצביע לבית היהודי, 31% יצביעו למפלגה ימנית יותר במידה ותקום, 23% בלבד יצביעו שוב לליכוד ו-28% למפלגות אחרות. כיצד מצביעי הבית היהודי מדרגים כיום את מידת אהדתם לחברי הכנסת המכהנים של הבית היהודי? המפה מעניינת. המשיבים על הסקר התבקשו לבחור ארבעה חברי כנסת מתוך שמונת המכהנים כיום, כמועדפים עליהם ביותר.

 

במקום הראשון נמצאת השרה איילת שקד עם 64.8% מהקולות, אחריה נמצא השר נפתלי בנט עם 51.6% מהקולות, למקום השלישי הגיע סגן השר הרב אלי בן דהן עם 34.6% מהקולות, אחריו במקום הרביעי איש האיחוד הלאומי חה"כ בצלאל סמוטריץ' עם 33% מהקולות, אחריו במקום החמישי נמצאת חה"כ שולי מועלם עם 31%, השר אורי אריאל רק במקום השישי עם 27.6% מהקולות, ולאחר מכן חה"כ ניסן סלומינסקי עם 19.6% ואת הרשימה חותם חה"כ מוטי יוגב, עם 13% מהקולות.

הנתון המעניין ביותר שייך דווקא לשרה איילת שקד, שלמעלה מ60% מהמשיבים המגדירים את עצמם תורניים (חרד"ליים) בחרו בה כאחת מארבעת הדמויות המועדפות עליהם. שקד קיבלה נתונים גבוהים גם ביחס לאלו המגדירים את עצמם ציונות דתית קלאסית- שם 72% בחרו אותה כאחת מארבע הדמויות המועדפות עליהם במיוחד. בכך היא עוקפת גם את הסמנים התורניים בבית היהודי ומתמקמת במקום נוח בפסגת הדמויות האהודות על מצביעי הבית היהודי, אף לפני השר בנט.

 

נתונים מעניינים נוספים נמצאים בשאלה שבדקה מיהם ארבעת המועדפים מבין 15 הדמויות שהתמודדו על מקום במפלגה. הנשאלים התבקשו לבחור מבין 15 מועמדים את ארבעת הדמויות שאותן היו רוצים לראות כיום מכהנים כחברי כנסת מטעם הבית היהודי. גם כאן, למקום הראשון הגיעה השרה שקד עם ,51.4%, אחריה השר בנט עם 48%, ולאחר מכן סגן השר הרב אלי בן דהן  עם 30%. חה"כ שולי מועלם עם 29.8% תמיכה, השר אורי אריאל עם 23%, חה"כ בצלאל סמוטריץ' עם 22.4%. מסתבר גם כי פרשת מגל לא העיבה משמעותית על רמת התמיכה שלה זוכה הח"כ הפורש  שזוכה ל- 21.8% תמיכה, חה"כ ניסן סלומינסקי עם 19.8%, הרב אביחי רונצקי עם 18.2% וד"ר רונן שובל עם 14%. חה"כ יוגב הגיע שני מקומות אחרי דמויות שאינן חברות כנסות היום עם 11.6%, משה סלומון עם 10.4%, יהודית שילת עם 8%, שמעון ריקלין עם 7.6%, ובמקום האחרון אביחי בוארון עם 2.4%.

 

בסוף השבוע האחרון פירסמה המשטרה כי החליטה לסגור את התיק נגד חה"כ לשעבר ינון מגל. על רקע סגירת התיק, נשאלו המשיבים על הסקר האם היו רוצים לראות את ינון מגל חוזר לכנסת כחלק ממפלגת הבית היהודי. למעלה מ42% היו רוצים לראות את מגל חוזר לבית היהודי לעומת 28% שמתנגדים לחזרתו למפלגה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.