משפחת גולדין במתקפה נגד הממשלה

הוריו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין הי"ד המוחזק על ידי חמאס בעזה, תקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שמצרים הסכימה להעברת גופת המחבל פאדי אל בטאש לעזה.

הוריו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין הי"ד המוחזק על ידי חמאס בעזה, תקפו היום (ד') את ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שמצרים הסכימה להעברת גופת המחבל פאדי אל בטאש לעזה.

אביו של הדר הי"ד, פרופ' שמחה גולדין, אמר במסיבת העיתונאים כי "גופת המחבל והאינטרס של חמאס להביאו לקבורה בעזה זו הזדמנות שנוצרה להביא לפתרון סוגיית חיילי צה״ל והאזרחים הישראליים הנמצאים בידי חמאס.

"לאחר שלושה ימים, ברור שהתוצאה הסופית היא כשלון מהדהד. בעוד כמה שעות גופתו של המחבל תעבור במעבר רפיח והלווייתו תהפוך לאירוע תודעתי ופסטיבל תקשורתי שיציג לפלסטינים, לכל העולם הערבי ולכל הקהילייה הבינלאומית את הניצחון של יחיא סינואר על בנימין נתניהו. עוד ניצחון של חמאס מול ממשלת ישראל ומי שמוביל אותה בשדה המדיני והביטחוני – נתניהו וליברמן", הוסיף גולדין.

הוא אמר עוד כי "האכזבה הכי קשה שלנו היא מכך שהתברר לנו בצורה הכי בהירה שאורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד לא נמצאים בראש סדר העדיפויות של ראש הממשלה ושר הביטחון. ונוכחנו לדעת ולהבין את זה פחות משבוע אחרי יום הזיכרון ויום העצמאות, שבימים אלו נתניהו חזר ואמר כמה הוא באופן אישי וכמה הממשלה מחויבים להחזיר אותם. במבחן התוצאה, זהו כשלון מהדהד של נתניהו, ליברמן וירון בלום".

 

ד"ר לאה גולדין, אמו של הדר, אמרהכי "עיקר הכישלון של ראש הממשלה הוא בתפקידו כשר חוץ. נתניהו, המתאם והקבינט נכשלו בעניין מניעת כניסת הגופה של המחבל אל בטאש לעזה, במיוחד במישור הדיפלומטי. העובדה שממשלת ישראל נמנעת כבר כמעט ארבע שנים מלומר לקהילייה הבינלאומית, ולפרטנרים שלנו באזור, שההחזקה של חמאס בחיילים חללים ובאזרחים ישראליים היא עניין הומניטארי וחוסר הרצון שלה ליזום ולפעול לפעול לפי הדין ההומניטארי הבינלאומי היא זו שמונעת את השגת הפיתרון והשבת הבנים, והיא זו שהובילה אותנו לסיטואציה הנוכחית".

"גם אי הבאתם של אורון והדר לקבורה בישראל אינה מוסרית ונוגדת את היהדות. אבל, המצרים לא יודעים זאת כי ראש הממשלה נתניהו ושר החוץ נתניהו מעולם לא פנו לא-סיסי, או לכל גורם בינלאומי אחר, והלא הפעילו עליהם לחצים ומנופים כדי שיפעלו בנושא חיילי צה"ל והאזרחים הישראליים בפן ההומניטארי", סיכמה גולדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.