אשת חבר: הרבנית חנה דבורה גריינמן ע"ה

לפני זמן קצר הלכה לעולמה הרבנית חנה דבורה גריינמן ע"ה אשת הגר"ח גריינמן זצ"ל, שהיה מגדולי הדור הקודמים

ברןך דיין האמת: לפני זמן קצר הלכה לעולמה הרבנית חנה דבורה גריינמן ע"ה אשת הגר"ח גריינמן זצ"ל, שהיה מגדולי הדור הקודמים.

בימים האחרונים סבלה הרבנית מבעיות זיהום, והבוקר השיבה את נשמתה הטהורה ליוצרה.

הרבנית נולדה בירושלים בכ"ט כסלו תרפ"ה לאביה רבי ישראל שלום לוריא זצ"ל ששימש כמוצ העדה החרדית בירושלים. בשנת תש"ה בהגיעה לפרקה נישאה לבעלה מרן הגאון רבי חיים שאול גריינמן זצ"ל שהיה מגאוני הדור. מסדר הקידושין בחופתם היה הרב איסר זלמן מלצר. לאחר נישואיה התגוררו בשכונת כרם בירושלים כשמונה שנים, ולאחר מכן עברו להתגורר בבני ברק – לצד מרן החזון איש שהימנו שאב את תורתו .

בעלה הרב גריינימן נחשב ליועץ מומחה בענייני רפואה, והיה מצוי בקשר עם רופאים בישראל ובחו"ל. בין הנועצים בו היה אלימלך פירר. יעץ גם בענייני חינוך, נושאים כלכליים ועוד. נועצו בו גם פוליטיקאים, בהם אריה דרעי. על מקורביו נמנה גם הרב שלמה משה עמאר. הרבנית הייתה פעלה גם בארגון "ערכים" וסמינר אור החיים בבני ברק לבנות מעדות המזרח ועוד. יחד עם בעלה יזמה את הקמת המתיבתות שהיו הבסיס של הישיבות הספרדיות שצמחו בעשורים האחרונים.

הרבנית הותירה אחריה שנים-עשר בנים וארבע בנות בהם הרב אברהם ישעיהו, מנהיג הקהילה בזכרון יעקב, שנחשב לממשיך דרכו של אביו. בנים נוספים הם הרב שמואל, חתנו של הרב מרדכי מן; הרב יוסף, ראש "כולל וילנה"; הרב יעקב והרב אליהו, שניהם ר"מים בסניף ישיבת זיכרון מיכאל בבני ברק. בתו שרה נשואה לרב יוסף חיים בן-דב, ראש ישיבת "זיכרון מיכאל" בזכרון יעקב. בתו רחל נשואה לרב ישראל מנחם הירשפלד, מראשי ישיבת "זיכרון מיכאל", בנו של פרופ' שלום הירשפלד ממכון ויצמן. בתו לאה נשואה לשמואל חיים חברוני, מחבר הספרים הליכות מרדכי ובנו של הרב מרדכי חברוני.

הלווית הרבנית גריינמן ע"ה תצא בשעה 4 אחה"צ מביתה ברחוב רב אסי 8 ב"ה לבית החיים שומרי שבת זכרון מאיר בעיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.