פלסטיני? 200 אלף שקל עבור המחבל

ביוזמה פרטית של דף הפייסבוק מידע ראשוני הם מציעים לכל פלסטיני שיביא ללכידת המחבל מענק שמן בסך 200 אלף שקל

לאחר שצה"ל הקפיץ את כל הכוחות ליו"ש בניסיון ללכוד את המחבל שביצע את הפיגוע ביקבי ברקן, כעת מתגבשת יוזמה ברשת לחיפוש אחר המחבל שביצע את הטבח ביקבי ברקן. בתמורה למידע שיביא לתפיסתו של המחבל יקבל הפלסטיני שיתן את המידע 200 אלף שח.

"אם מהממשלה לא תבוא הישועה מהאזרחים תבוא", כך מקווים אנשי דף הפייסבוק מידע ראשוני. ביוזמה פרטית של מקימי הדף הם מציעים לכל פלסטיני שיביא ללכידת המחבל מענק שמן בסך 200 אלף שקל.

וכך הם כותבים בתרגום לערבית: "אם ברצונך להרוויח 200 אלף שקל, אנא מסור מידע שיוביל ללכידתו של המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן. "סודיות מובטחת", כך מבטיחים באתר.

במקביל, צה"ל וכוחות הביטחון ממשיכים הבוקר במצוד הנרחב אחרי המחבל שרצח ביום ראשון שני ישראלים, הי"ד.

בחיפושים אחר המחבל נוטלים חלק שתי חטיבות מרחביות. גורם ביטחוני בכיר ציין כי כבר התקבלה החלטה להרוס את בית הוריו של נעאלווה בכפר שוויכה, חלקית או באופן מלא, ויחידות הנדסה אף בדקו את המבנה לקראת הריסתו.

הלילה (ג') פעלו כוחות צה"ל בשיתוף שירות הביטחון הכללי וכוחות משמר הגבול בכפר 'שוויכה' שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה" ממנו יצא המחבל. במסגרת הפעילות הכוחות ביצעו מספר מעצרים.

במערכת הביטחון מצביעים על סבירות גבוהה שהיתקלות איתו תסתיים בקרב יריות.

גורם ביטחוני צוטט בחדשות עשר כאומר כי תפיסת המחבל היא "עניין של ימים, ולא שעות". עם זאת, בשב"כ מעריכים שהמחבל הרוצח מברקן לא תכנן לצאת מהפיגוע בחיים, ולכן ייתכן שלא דאג לעצמו למקום מסתור.

בדיווח נאמר כי כוחות הביטחון מתמקדים כעת במעגלים הקרובים אל המחבל בניסיון למצוא עקב אכילס שיביא לאיתורו.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס אמש לפיגוע בברקן ולמרדף אחרי המחבל שטרם נתפס:"אנחנו מצטערים היום כשאנחנו נפרדים מקים יחזקאל וזיו חג'בי ה' יקום דמם. אנחנו נתפוס את המרצח המתועב הזה ונבוא איתו חשבון. דמם של אזרחי ישראל לא יהיה הפקר".

מדובר צה"ל נמסר כי בנוסף לפעילות מערכת הביטחון לאיתור המחבל מבצע הפיגוע לכדו לוחמי צה"ל במהלך סריקות במרחב הכפר בית סירא כספי טרור בשווי אלפי שקלים. "פעילות זו מתקיימת כחלק מהמערכה נגד כספים המשמשים לטרור. הממצאים הועברו לידי כוחות הביטחון".

במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש שבעה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.