קריית גת זכרה את הרב מויאל

בצהריי יום חמישי השתתפו כ-1000 בני אדם מקרית גת ומכל אזור הדרום באירוע התורני לרגל האזכרה, שהתקיים באולם של מוסדות 'כרם שלמה – למען שמו באהבה' שהקים מורנו הרב מויאל זכר צדיק לברכה בלב קרית גת

 

בצהריי יום חמישי השתתפו כ-1000 בני אדם מקרית גת ומכל אזור הדרום באירוע התורני לרגל האזכרה, שהתקיים באולם של מוסדות 'כרם שלמה – למען שמו באהבה' שהקים מורנו הרב מויאל זכר צדיק לברכה בלב קרית גת.

באירוע השתתפו גדולי ישראל ורבני קריית גת, בראשות חבר מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי דוד יוסף שליט"א והרב הצדיק שמעון מויאל שליט"א – בנו וממשיך דרכו של מו"ר אביו רבי ניסים זצוק"ל.

עוד נכחו במעמד: יו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי ויו"ר ש"ס בקרית גת הרב עמי ביטון. את המעמד הקדוש הנחה איש התקשורת אבי מימרן.

הרב יוסף אמר: "מורנו ורבינו, עטרת ראשינו, רבי נסים מויאל זכר צדיק לברכה, היה המזוזה של הדור והגן על הדור. את כוח ברכותיו של הרב זצוק"ל, כולם הכירו ולמפורסמות אין צריך ראיה, אך הציבור הרחב לא ידע כ"כ על גדולתו בתורה, על התמדתו בתורה ימים כלילות! ומרוב שהיה כוח ברכותיו כ"כ מפורסם, נסתתרה מהציבור גדולתו בתורה. חשוב שתדעו שהוא היה מתמיד עצום".

הרב יוסף הוסיף: "בהלוויה של אימי מורתי ע"ה הרבנית מרגלית, אבי מרן שמאוד בק

 

פידה בחר מי ידבר על אימי ע"ה ביקש, שהרב נסים מויאל, יספיד את אימי!
ומדוע אבי אהב אותו כ"כ? מדוע היה חשוב לו שהוא יספיד את האמא? היות שהוא ידע שהוא איש תורה! שכל כולו דבוק בה' ובתורתו יהגה יומם ולילה.
מצווה עלינו להמשיך את דרכו ושכל אחד יקבל על עצמו ללמוד תורה בקדושה ולתמוך בישיבתו הקדושה, וברוך השם זכה רבינו שיש לו בנים שממשיכים את דרכו ואנחנו נשתדל להמשיך ולסייע להם כדי שיוכלו להמשיך ולהחזיק את המוסדות הכבירים אשר הותיר רבינו אחריו, וגדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם ולבטח שמי שיסייע, יזכה לברכות עצומות".

באירוע הוצג ונמכר לראשונה הספר 'מעשה נסים' – על מסכת חייו המופלאה, מופתיו המפעימים ועדויות מרטיטות על זקן המקובלים.

יצויין כי ציונו של זקן המקובלים, בבית העלמין בקרית גת, פתוח סביב השעון. מאות יהודים מהארץ ומהעולם פוקדים את המקום מידי שבוע וב"ה זוכים לראות ישועות בזכות התפילה במקום הקדוש.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רבינו נסים מויאל הצדיק ע"ה!!

    היה צדיק אמיתי! קודש קודשים

    דגנית |
    הגב