רשלנות רפואית בלידה

בכל בית חולים יש גם מחלקת יולדות. המחלקות הללו שוקקות חיים בדרך כלל ובכל יום מגיחים לאוויר העולם תינוקות קטנטנים הממלאים את לב הוריהם באושר. הבעיה היא שלא כל לידה מסתיימת כך. ישנם מקרים, לא רבים אמנם, אשר בהם התינוק נולד פגוע, היולדת נפגעת או שחלילה מסתיימת הלידה כלידה שקטה. ישנם מקרים אשר בהם הדבר קורה בגין רשלנות רפואית מצד הצוות. או אז יש מה לעשות על מנת לקבל פיצויים

מחלקות היולדות בכל בתי החולים בארץ שוקקות חיים – תרתי משמע. תינוקות רבים נולדים וברוב המקרים הלידות מסתיימות בהצלחה עם הרבה אושר. התינוק מועבר לידי האם היולדת שמקבלת את התינוק ברוב אושר. אך ישנם מקרים אשר בהם הדבר אינו כך. הלידה לא מתקדמת כצפוי, סיבוכים שונים נוצרים תוך כדי ואלו משפיעים על מהלך הלידה שלא מסתיים באקורד הרצוי.

ישנם מקרים אשר בהם ניתן בהחלט להאשים את הצוות ברשלנות ולמעשה אם הם היו פועלים אחרת, הלידה הייתה מסתיימת באופן שונה לגמרי. במקרים מעין אלו מומלץ מאוד להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה על מנת שניתן יהיה למצות את הזכויות ולקבל את הפיצויים ההולמים מצד אחד ומצד שני יסייע הדבר להגברת הערנות והמודעות מצד הצוות הרפואי שיקפיד עוד יותר על מתן טיפול הכי מסור והכי מקצועי לכל מטופל וכל יולדת.

רשלנות רפואית במעקב ההיריון

לעיתים הרשלנות כבר התחילה קודם לכן. אם מעקב ההיריון לא נערך באופן הנכון או שלא נערכו כל הבדיקות הנצרכות עשוי הדבר לגרור בעיות בגלל מצבים שונים שלא יתגלו בזמן או לא יטופלו באופן הנכון ובעקבות כך ייגרם חלילה נזק לאם או לעובר.

לעיתים הניטור שנעשה במסגרת הביקורת בקופת החולים לא יהיה תקין והצוות הרפואי לא ממש יתייחס אליו ברצינות, האישה ההרה תתלונן על כאבים, על חוסר תנועות או שאר מיחושים ולא תזכה למענה וכן הלאה. אז נכון שמקרים אלו הם נדירים למדי ואנחנו בדרך כלל פוגשים את הצוותים הרפואיים שפועלים במסירות רבה ומנסים להעניק לכל מטופל את המענה הכי מקצועי והכי מושלם.

אך עם כל זאת, ישנם המקרים הבודדים אשר בהם אנחנו כן עדים לרשלנות אשר זו גורמת לבעיות שונות. אותם המקרים מזכים בהחלט את המטופלים הנפגעים בפיצויים.

עורך דין אהובה טיכו – עורכת הדין שלכם במקרים של רשלנות רפואית

במקרים של רשלנות רפואית, חשוב לשים לב כי פונים אל עורך הדין הנכון שידע איך וכיצד להתמודד עם התיק. יש לאסוף לשם כך את כל הניירת ואת כל המסמכים הקשורים לתהליך הלידה ושל מעקב ההיריון בצירוף עם כל הבדיקות שנעשו במהלכו ועם זה לגשת אל עורך דין שיעריך האם אכן יש טעם לגשת עם תביעה .

במקרים רבים תהיה היולדת זכאית לסכומי פיצויים נאים במיוחד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.