49% ממצביעי 'יחד' ו-38% ממצביעי ש"ס שוקלים להצביע למפלגה אחרת

סקר 'הארץ': מצביעי יהדות התורה – הכי בטוחים בהצבעתם, קרוב למחצית ממצביעי 'המחנה הציוני' שוקלים לתת את קולם למפלגה אחרת, ובוחרי הליכוד ממש לא בכיס של נתניהו. וגם: כמה ממצביע ש"ס שוקלים להצביע ל'יחד' ולהיפך? הנתונים המלאים – בפנים

20 יום לקלפי והבוחר הישראלי עדיין מתלבט: סקר מיוחד שנערך עבור עיתון 'הארץ' באמצעות הפאנל האינטרנטי של חברת פרויקט 'המדגם' מלמד כי מלבד הבוחרים שטרם החליטו לאיזו רשימה להצביע (20% מקרב הציבור = 24 מנדטים), הרי שגם בקרב מצביעי המפלגות השונות קיים נתח משמעותי של אנשים ששוקלים לשנות את דפוס ההצבעה שלהם ברגע האחרון.

ע"פ הסקר, 43 אחוזים – כמעט מחצית – מקרב מצביעי 'המחנה הציוני' שוקלים לתת את קולם למפלגה אחרת, כאשר 40% מהם מצהירים כי במידה וינהגו כך – הם יתנו את קולם למרצ. מדובר בנתונים מדאיגים מאוד עבור המפלגה היות והמשמעות שלהם היא שגם ההובלה המזערית בסקרים עומדת על כרעי תרנגולת.

מנגד, גם בליכוד המצב לא מזהיר בהרבה כאשר 36% – למעלה משליש – ממצביעי המפלגה לא בטוחים בהצבעתם. כצפוי, חלק גדול מהמתלבטים פוזלים לעבר הבית היהודי.

שיעור המתלבטים אצל יתר המפלגות: יש עתיד – 36%, הבית היהודי – 34%, הרשימה הערבית המאוחדת – 40%, כולנו – 29%, ישראל ביתנו – 29%, מרצ – 26%.

בגיזרת המפלגות החרדיות: 49% (!) מקרב מצביעי יחד ו-38% מקרב מצביעי ש"ס שוקלים להצביע למפלגה אחרת, בעוד יהדות התורה היא המפלגה עם מספר המתלבטים הנמוך ביותר – 15% בלבד.

ולאיזו מפלגה שוקלים המתלבטים החרדים להעביר את תמיכתם? במפלגת שס: אצל 11% מהמצביעים האופציה המועדפת היא 'יחד' בראשות אלי ישי. במפלגת 'יחד' האופציות המועדפות הן ש"ס (15%) ויהדות התורה (15%), ובמפלגת 'יהדות התורה' האופציה המועדפת היא 'יחד' (7%).

כך או אחרת, מדובר בנתונים שצריכים להדיר שינה מעיניהם של אריה דרעי ואלי ישי, היות שהמשמעות שלהם בקלפי עלולה להיות יותר מהרסנית עבור המפלגות. "מספיק שמחצית מקרב המתלבטים יעזבו אותנו כדי לגרום לנו לא לעבור את אחוז החסימה", אמר גורם במפלגת 'יחד' והוסיף: "אם כי העובדה כי גם בש"ס וגם ביהדות התורה יש מצביעים רבים ששוקלים להצביע לנו -היא בבחינת חצי הכוס המלאה".

ואילו בכיר במטה ש"ס הגיב לסקר ואמר: "לא רק שהמתלבטים ישארו אצלנו, אלא אנחנו מקווים שמתלבטי המפלגות האחרות אכן יעברו אלינו בסופו של דבר".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איך יכול להיות שיש מתלבטים ממצביעי יחד ?

  יחד לא היתה קיימת בבחירות הקודמות !

  אין מתלבטים ביחד.

  כולם מצביעים חדשים

  שהצביעו בעבר למפלגות אחרות

  או שלא היתה להם זכות בחירה.

  כדאי לראות ! |
  הגב