5 וחצי שנות מאסר לרה"ע רמת-גן לשעבר

צבי בר הורשע בקבלת שוחד של שני מיליון שקלים, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות. השופט: "המסר ברור – די לשחיתות"

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל גזר הבוקר חמש שנות מאסר וחצי על ראש העיר רמת גן לשעבר צבי בר. בר הורשע בארבע עבירות של קבלת שוחד בסך של שני מיליון שקלים, מרמה והפרת אמונים, העלמות מס, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. לדברי השופט, "המסר בגזר הדין צריך להיות ברור וחד משמעי – די לשחיתות". הפרקליטות ביקשה לגזור על בר עונש מאסר שלא יפחת מתשע שנים בצד קנס בגובה חמישה מיליון שקלים, בעוד ההגנה ביקשה להסתפק בעבודות שירות.

על היזמים שהורשעו במתן שוחד לבר נגזרו העונשים הבאים: חיים גייר קיבל 11 חודשי מאסר בגין השוחד, שאול לגזיאל קיבל 33 חודשי מאסר, ודוד לוי קיבל 22 חודשי מאסר בפועל.

בדיון בשלב הטיעונים לעונש העידו לטובת בר עדי אופי רבים. ביניהם היה שר הביטחון לשעבר, שאול מופז, שאמר כי גדל על ברכיו של צבי בר שהיה לוחם דגול וגם מחנך גדול. "בר חינך דורות לוחמים וקצינים עבור עתידו של צה"ל. מה שהוא עשה ברמת גן, ראיתי את זה גם כשר הביטחון, אבל גם כשר התחבורה והבטיחות בדרכים, בכל הקשור לתשתיות העיר ומערכת החינוך, הוא הפך אותה לעיר מובילה בישראל בתחומים האלה", אמר מופז.

בר בן ה-80, ראש עיריית רמת-גן המיתולוגי ומי ששלט בה במשך כ-24 שנה, הורשע על-ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, צבי גורפינקל, בקבלת שוחד בהיקף של כ-2 מיליון שקל מיזמי נדל"ן שפעלו בעיר, תמורת קידום הפרויקטים שלהם. היזמים – שאול לגזיאל, חיים גייר ודוד לוי – הורשעו במתן שוחד לבר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.