5 חשודים נעצרו באתר חפירות

העדויות שנאספו, הביאו הלילה לפעילות משותפת של פקחי הרשות וכוחות מג"ב באזור, פעילות במסגרתה ביצעו הכוחות תצפיות, מארב ומעצר של 5 חשודים שעסקו בחפירה במקום

מתנדבי משמר הגבול של משטרת ישראל ופקחי רשות העתיקות הביאו הלילה למעצרם של 5 חשודים בחפירה לא חוקית באתר עתיקות בדרום הארץ.

בימים האחרונים הבחינו פקחי היחידה למניעת שוד עתיקות שבחורבת שמריה ישנן עדויות לחפירות לא חוקיות בניסיון ככל הנראה למצוא דברי ערך.

העדויות שנאספו, הביאו הלילה לפעילות משותפת של פקחי הרשות וכוחות מג"ב באזור, פעילות במסגרתה ביצעו הכוחות תצפיות, מארב ומעצר של 5 חשודים שעסקו בחפירה במקום.
הכוחות שהביאו למעצרם "על חם" של החשודים, איתרו בשטח כלי חפירה ששימשו לביצוע העבירה ולמרבה הצער לנזק הרב והבלתי הפיך שנגרם לאתר.

חורבת שמריה הנמצאת באזור היישוב גילת שבדרום ומשוייכת לתקופה הביזנטית, ספגה בשנים האחרונות מספר ניסיונות ופגיעות של עבריינים שכל מטרתם למצוא דברי ערך ולהתעשר על חשבון שימור המורשת של כולנו.

במקום כאמור נעצרו לחקירה 5 חשודים תושבי רהט, בגילאים שונים, אשר בסיומה שוחררו בערבות ובתנאים מגבילים.

במג"ב מבהירים כי מדובר בחשדות כבדים של חפירה ופגיעה באתר עתיקות, עבירה מסוג פשע שעונשה הקבוע בחוק הוא עד 5 שנות מאסר. עוד מוסיפים כי שיתוף הפעולה בין ארגוני האכיפה בישראל לרבות בין רשות העתיקות למג"ב ימשיך ויגדל תוך שילוב זרועות מקצועי למיגור התופעה.

לדברי גיא פיטוסי, מפקח היחידה למניעת שוד של רשות העתיקות בדרום, "בחודשים האחרונים חלה עליה בכמות אירועי שוד העתיקות בדרום. מחוללי השוד ניזונים משמועות ואגדות אודות הימצאות מטמונים שמקורם בצבא הטורקי ברחבי הנגב. חפירות השוד גורמות לנזקים כבדים. רשות העתיקות רואה בחומרה מעשים אלו ותפעל יחד עם שאר גורמי האכיפה נגד העבריינים, על מנת למצות עימם את הדין ולשמור על עתיקות הארץ".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.