5 טיפים שיעזרו לכם בעת מעבר דירה

מתכננים לעבור דירה בקיץ הקרוב? כדאי שתתאמו הובלה מול חברה מקצועית, תנצלו את סל השירותים של החברות המסחריות ותעדכנו את הרשויות. בנוסף, חשוב לקבוע את מסגרת התקציב ואת לוח הזמנים כדי למנוע עיכובים מיותרים.

 

מעבר בין דירות הוא תהליך שנמשך מספר ימים לפחות ומסתיים רק אחרי שכל הציוד מגיע לבית החדש, נפרק מהארגזים ומסודר בתוך הארונות. כמו כן, משפחות מרובות ילדים נדרשות לדאוג גם לתעסוקה ולבצע את המעבר תוך התייחסות לימי החופש הגדול. הפתרון היחיד הוא להיערך מראש לתקופת המעבר ולהכיר 5 טיפים בסיסיים שיכולים לעזור

תאמו שירותי הובלה מול חברה מקצועית

הובלה היא לא שירות שצריך לחסוך עליו. תאמו את השירות מול חברה מקצועית, גם אם היא דורשת מחיר קצת גבוה מהמקובל. את רמת המקצועיות של חברת הובלות תוכלו לבדוק באמצעות התייעצות עם חברים ובני משפחה. כמו כן, תמיד ניתן לאסוף המלצות באתרי האינטרנט ולשאול שכנים או קולגות. פגשו את נציגי החברה בבית וקבלו הצעת מחיר מסודרת כדי למנוע הפתעות.

עוברים דירה

נצלו את סל השירותים של החברות המסחריות

כל חברה מסחרית גדולה תציע לכם סל שירותים נרחב בעת מעבר דירה. חברת YES למשל מעניקה 50% הנחה על החודש הראשון לאחר המעבר, ללקוחות שמתאמים ביקור טכנאי באתר. חברות אחרות מציעות התקנה בחינם, תמיכה טכנית ואספקת ציוד ללא תוספת תשלום.

עדכנו את הרשויות

רבים שוכחים לעדכן את הרשויות לגבי המעבר וכך מפספסים הודעות ועדכונים חשובים. למרות כל המשימות הפתוחות, עדכון של הרשויות צריך לעמוד בראש סדר העדיפויות. את העדכון יש לבצע בעיקר מול משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה ומול הרשות המקומית. בנוסף, אפשר להשתמש בשירות "עקוב אחריי" של דואר ישראל ולקבל לפחות לכמה חודשים את כל המכתבים לדירה החדשה ללא עלות.

קבעו את מסגרת התקציב

חריגה מהתקציב היא בעיה נפוצה לפני המעבר ואחרי ההתמקמות בבית החדש. את הבעיה הזו תוכלו לפתור בעזרת קביעה מראש של מסגרת התקציב. הכניסו לתקציב את כל ההוצאות הגדולות לרבות ההובלה, הניקיון, ההדברה ורכישת הרהיטים החסרים. לאחר מכן הוסיפו סעיף של הוצאות בלתי צפויות והקצו עבורו מינימום 15% מהתקציב הכללי.

החליטו על לוח זמנים

לוח זמנים ברור ימנע עיכובים מיותרים במהלך המעבר. את לוח הזמנים תוכלו לקבוע על פי הניסיון שיש לכם במעברים מן הסוג הזה, אך תוך התייחסות לנסיבות שהשתנו עם השנים. קחו בחשבון עיכובים שנובעים מצרכים מיוחדים של הילדים והפסקות יזומות להתרעננות. נסו לבקש חופש מהעבודה והתרכזו רק במעבר. תאמו את ההובלה עצמה לאחד מימי השבוע כדי שתגיעו מוכנים לערב שבת. כך תוכלו להתרווח בנחת בדירה החדשה ולסמן עוד נקודת ציון מרגשת בחיי המשפחה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לכל חומרי האריזה, קרטונים למעבר דירה, שקיות ואקום ועוד – מוזמנים להתייעץ עימנו!
    הכל למוביל

    מורן |
    הגב