5 סיבות שיגרמו לך לאמץ תכשירים שמכילים אלוורה

אלוורה והעור שלך – 5 סיבות שיגרמו לך לאמץ תכשירים שמכילים אלוורה {מותאם לאשה החרדית}

ישנם מעט מאוד חומרים, הנמצאים כיום בשימוש אינטנסיבי בתחום הטיפוח והקוסמטיקה שנמצאו בשימוש כבר לפני אלפי שנים, כשג'ל האלוורה, המופק מהעלים הבשרניים של הצמח המיוחד הזה, הוא בין הדוגמאות הבודדות לכך. כיום ניתן כמובן למצוא את הג'ל הפוטנטי במגוון רחב של תכשירים, החל מקרם אלוורה לפנים וכלה במסכות החייאה לשיער, אך רבים לא יודעים שמדובר למשל באחד מהמרכיבים המרכזיים שנעשה בהם שימוש ברפואה ההודית המסורתית.

מעבר לכך, תיעוד של שימוש באלוורה לצרכים רפואיים ניתן למצוא אפילו בפפירוס אברס, המתוארך ל- 1550 לפנה"ס, אחד מהתיעודים המוקדמים ביותר לטכניקות הרפואה הקדומות של המצרים. אז מה יש במרכיב הבלתי שגרתי הזה, שהוביל לכך שמדובר בחומר הנמצא בשימוש כל כך הרבה זמן? ובכן, בדיוק לנושא זה החלטנו להקדיש את המאמר שלפניך. אז ללא הקדמות מיותרות, אלו הן חמש הסיבות שיגרמו לך לאמץ תכשירים שמכילים אלוורה.

ספיגה משופרת של חומרי הזנה בעור

כאשר משלבים את ג'ל האלוורה בתכשירים שונים, תורמים הלכה למעשה לספיגה שלהם בעור. המנגנון הספציפי שבו הג'ל משפר את הספיגה עדיין לא ברור, אם כי ישנן מספר תיאוריות בנושא. בהקשר זה יש לציין כי כיום נעשים ניסיונות לפתח תרופות שונות שניתן יהיה למרוח דרך העור, המכילות ג'ל אלוורה לשיפור הספיגה.

פעילות אנטי-דלקתית והשפעה מאלחשת

אחד היתרונות המרכזיים של תכשירים המכילים אלוורה, בא לידי ביטוי בכך שמדובר בחומר הניחן בהשפעה מאלחשת על העור ושהינו בעל פעילות אנטי-דלקתית. לפיכך אין זה פלא כי ישנם לא מעט אנשים הסובלים מרגישות עורית מוגברת, המעידים על כך שהתכשירים היחידים שלא גורמים להם לתחושות צריבה או לאדמומיות, הם תכשירים המכילים אלוורה.  

נוגדי חמצון טבעיים

בג'ל האלוורה ישנם נוגדי חמצון טבעיים, הנחשבים לרבי עוצמה במיוחד. נוגדי החמצון נלחמים בנזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים ומסייעים למלחמה בהזדקנות הטבעית של העור. באותה הנשימה ניתן לציין כי במחקרים רבים נמצא כי לג'ל האלוורה תכונות אנטי-סרטניות מסוימות, המיוחסות ליכולתו לרתום את מערכת החיסון למלחמה בתאים הסרטניים. נושא זה עדיין נמצא במחקר, אך עד כה טענה זו הוכחה הן בניסויים שנערכו בתרביות תאים והן בניסויים שבוצעו בבעלי חיים.

החלמה מהירה יותר של פצעים

אחת התכונות המרתקות ביותר הנזקפות לזכותו של ג'ל האלוורה, קשורה ליכולת של מרכיבי הג'ל להוביל להחלמה מהירה יותר של פצעים. בין היתר ג'ל האלוורה מזרז החלמה של פצעים על ידי כך שהוא גורם להבשלה מהירה יותר של קולגן, מאיץ נדידה של תאי אפיתל לאזור, מפחית את הדלקת המקומית, שומר על האזור לח וחיוני ועוד. אי לכך, לא זו בלבד שניתן לעשות בתכשירים המכילים אלוורה שימוש במצבים שבהם העור מגורה כמו למשל כתוצאה מפצעי גילוח, אלא שיש בכך בשביל לסייע להחלמה המזורזת של הפצעים.

תורם לשמירה על לחות העור

מעבר לכל מה שציינו עד כה, ידוע לנו כיום שג'ל האלוורה מסייע גם  לשמירה על לחות העור לאורך זמן. הג'ל למעשה מסייע לשכבה העליונה של העור "לכלוא" נוזלים למשך זמן רב יותר ולכן תכשירי אלוורה לפנים או לעור הגוף, מומלצים במיוחד עבור אנשים הסובלים מעור יבש ובאופן כללי מומלצים לשימוש במהלך תקופות של יובש.

מפאת קוצר היריעה הרחבנו בנוגע לחמש סיבות בלבד, אך חשוב לזכור כי מדי שנה אנחנו נחשפים למידע חדש בנוגע ליתרונות הרבים של הצמח הנדיב הזה. מומלץ להמשיך ולהתעדכן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.