50 משוחררי עסקת שליט נעצרו הלילה. צה"ל: "איש אינו חסין" (וידאו)

מבצע 'שובו אחים': עליית מדרגה בפעילות צה"ל הלילה ביו"ש: 51 ממשוחררי עיסקת שליט נעצרו הלילה, כוחות צה"ל סגרו תחנת רדיו של חמאס והשתלטו על מוסדות נוספים של הארגון. גורם צבאי בכיר: "איש אינו חסין". בתוך כך, שר האוצר מתייחס הבוקר לראשונה לאירועים: "החמאס ילמד בדרך הקשה…אנחנו נרדוף אותו בכל מקום, ביום ובלילה, בדיוק ברגע שהוא לא מצפה לו. עד שיחזרו הבנים", כתב לפיד

נמשכים המאמצים להשבת שלושת הנערים החטופים: גם הלילה פעל צה"ל בכוחות גדולים ברחבי יו"ש, וביצע סריקות ומעצרים רבים. בסך הכל נעצרו הלילה 64 אנשי חמאס, מתוכם 51 פעילי חמאס, ממשוחררי עסקת גלעד שליט.

לאותם משוחררים שנעצרו יש תנאים מחייבים של ביקורת, התייצבות מידי זמן ותנאים נוספים המבטיחים שהם לא יחזרו לפעילות טרור. ככל הנראה אין קשר בין מעצרם של משוחררי עסקת שליט לעצם החטיפה עצמה, ומטרת המעצרים נועדה בעיקר להפעיל לחץ על הציבור הפלסטינאי, לחץ שיכול להוביל לקבלת מידע על החטופים.

כאמור, בסך הכל נעצרו הלילה 64 פלסטינים, אך המספרים צפויים לעלות עקב מעצרים שיתרחשו מן הסתם במהלך הבוקר. מתחילת המבצע נעצרו כ-240 מבוקשים מתוכם למעלה מ-80% מהם פעילי חמאס, ולמעלה מ-800 בתים נסרקו.

בנוסף, פשטו הלילה כוחות של המנהל האזרחי בליווי כוחות הצבא על תשעה מוסדות השייכים לחמאס בחברון, רמאללה, בית לחם, טול כרם ושכם. במסגרת הפעילות, השתלטו הכוחות על תחנת השידור רדיו אל-אקצא בחברון ובשכם ועל משרד התקשורת "טרנסמדיה" בחברון. מדובר בשני מוסדות הפועלים עם ארגון החמאס או מטעמו. המוסדות והגופים פועלים, בין היתר, להסתה נגד ישראל ולגיוס והלבנת כספי טרור המשמשים את הארגון לצורך מימון פעילויות טרור נגד יעדים ישראלים במסווה של פעילות אזרחית.

שר האוצר, יאיר לפיד, התייחס הבוקר לראשונה לחטיפה והבטיח שמדינת ישראל תעשה הכל ע"מ להשיב את הבנים. בפוסט שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב לפיד: "51 ממשוחררי עיסקת שליט נעצרו הלילה. זה לא יעצור כאן. החמאס ילמד בדרך הקשה שגם אם זה ייקח זמן, אנחנו נרדוף אותו בכל מקום, ביום ובלילה, בדיוק ברגע שהוא לא מצפה לו. עד שיחזרו הבנים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיבח את הפעילות המבצעית של כוחות הביטחון הלילה ואמר כי "הפעילות הלילה שבה נעצרו מחבלי חמאס, לרבות כאלה ששוחחרו בהסכם להחזרת גלעד שליט, היא מרכיב עם מסר חשוב בסדרה של פעולות רבות שיימשכו ומטרתן להחזיר את הנערים החטופים ולפגוע בארגון חמאס ביהודה ושומרון".

בתוך כך, אתר 'וואלה' מפרסם הבוקר מסר תקיף מיפי קצין בכיר בצה"ל: "אף אחד לא חסין בפני מעצר. כל מי שיהיה מעורב בטרור ייעצר. דיברנו על כך מתחילת המבצע ואנחנו אומרים את זה גם היום – הערוץ המבצעי למעצר פעילי טרור והערוץ המודיעיני לאיסוף מידע אודות החטופים ייתאחדו אחד עם השני". הגורם הצבאי הבכיר התייחס גם לסגירת תחנת השידור אל-אקצה בחברון וברמאללה, ואמר: "זוהי רק מכה אחת לתנועת החמאס. מדובר בסמל, והמסר הוא מאד ברור – אף אחד לא יעצור את צה"ל בדרך להשגת המטרות והיעדים של המבצע. יהיו פעולות נוספות".

מהדורת הלילה עם סיון רהב מאיר בשידור חוזר

[alooma ref="hazot_vtr1_n20140617_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

 

המהדורה המרכזית המלאה בשידור חוזר

[alooma ref="20mahadura_vtr1_n20140617_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.