50 שנה להתיישבות: יש עתיד והמחנ"צ מחרימים

במחנה הציוני ויש עתיד הוחלט שלא להגיע לאירוע לציון 50 שנה להתיישבות

המחנה הציוני ויש עתיד מחרימות אירוע ממלכתי לציון 50 שנה להתיישבות ביהודה ושומרון, הבקעה והגולן.

יואב קרקובסקי מפרסם הערב ב'כאן' כי האירוע, במעמד ראש הממשלה, שרים וחברי כנסת, יתקיים ביום רביעי הקרוב בגוש עציון במימון משרדי החינוך והתרבות בסך 10 מיליון ש"ח , על פי החלטת ממשלה שהתקבלה באפריל, אך במחנה הציוני ויש עתיד הוחלט שלא להגיע.
גורמים בעבודה אומרים היום לקרקובסקי כי "לו רצו שנגיע היו מעניקים ליו"ר המפלגה, שהחלה בבניה בשטחים, או לראש האופזיציה לשאת דברים באירוע".

ברקע ביקורת חריפה במחנה הציוני על אבי גבאי שבחר להעביר מסר עמום לחברי הסיעה בכדי לא לפגום בסיכוי להביא קולות מהימין. מיש עתיד יהיה נציג אחד בלבד באירוע, ח"כ חיים ילין.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן בתגובה להחרמת מפלגת המחנה "הציוני" לחגיגות 50 שנה לציון התיישבות ביהודה ובשומרון: "לא ייתכן שמפלגה שמגדירה את עצמה מפלגה ציונית, מפלגה שאבות אבותיה היו חלק בלתי נפרד מהקמת התיישבות לפני יובל שנים, בוחרת להחרים את היום בו נעשה צעד גדול למען היישוב בארץ ישראל. מי שמידי יום בוחר פעם אחר פעם להשמיץ והלאשים שהוא חשוך ומפלג את החברה הישראלית, בסוף עושה זאת בעצמו. ראש הממשלה יצחק רבין ונשיא המדינה שמעון פרס ז"ל מתהפכים בקברם על הדרך  שמפלגתם בחרה להמשיך את מורשתם"

עוד הוסיף נאמן:"עוד לא מאוחר לרדת מעץ הזית שעליו טיפסו בשם השלום ולהגיע לעץ האלון לחגוג את האירוע המתקיים בגוש ולזכור את מייסדי המדינה שהם מייסדי מפלגתם של המחרימים"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.