"הרשימה הערבית לא מייצגת אותנו"(וידאו)

על רקע ההגנה שסיפקו חד"ש ובל"ד לחיזבאללה וביקורי הח"כים של הרשימה המשותפת אצל משפחות מחבלים, סקר מקיף שנערך בחדשות 2 מראה כי ערביי ישראל טוענים שהמפלגה אינה מייצגת את עמדתם – ומתנגד להודעת התמיכה של חברי המפלגה בחיזבאללה. עם זאת, רוב הנשאלים חושבים שהפגישה עם משפחות המחבלים הייתה מעשה נכון {סקר}

על רקע ההגנה שסיפקו חד"ש ובל"ד לחיזבאללה וביקורי הח"כים של הרשימה המשותפת אצל משפחות מחבלים, סקר מקיף שנערך בחדשות 2 מראה כי ערביי ישראל טוענים שהמפלגה אינה מייצגת את עמדתם – ומתנגד להודעת התמיכה של חברי המפלגה בחיזבאללה. עם זאת, רוב הנשאלים חושבים שהפגישה עם משפחות המחבלים הייתה מעשה נכון.

על פי נתוני הסקר, בו השתתפו 350 אנשים מהמגזר הערבי בלבד, 56% מערביי ישראל חושבים שחברי הכנסת של הרשימה המשותפת כלל לא מייצגים אותם או עושים זאת במידה מועטה. מנגד, 40% מאזרחי ישראל הערבים חושבים שחברי הכנסת כן מייצגים אותם או מייצגים אותם במידה רבה מאד.

(באדיבות רשת)

עורכי הסקר שאלו את הנשאלים גם על הגינוי של מפלגות חד"ש ובל"ד כלפי ערב הסעודית ומדינות המפרץ בעקבות ההחלטה להכליל את חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור. 56% אמרו שהמהלך לא היה מוצדק, לעומת 19% שטענו כי הוא היה נכון.

גם על המפגש של חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובאסל גטאס עם בני במשפחות המחבלים שנהרגו במהלך גל הטרור כדי להשיב את גופותיהם למשפחות. כאן רוב הנשאלים טענו כי המהלך לא היה טעות, לעומת 17% בלבד שחשבו שמדובר בטעות של חברי הכנסת.

השבוע תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את חברי הכנסת מבל"ד ומחד"ש בעקבות הגינוי שפרסמו להכרזה של ארגון מדינות המפרץ לפיה חיזבאללה הוא ארגון טרור. בדיון שנערך במליאת הכנסת פנה נתניהו לחברי הכנסת ושאל: "אתם תמשיכו לגנות גם כשחיזבאללה יירה על הכפרים שלכם? נפלתם על השכל?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.