6 מיליון ₪ לחיזוק החוסן החברתי קהילתי

*השרה לשוויון חברתי: "ממשלת ישראל מחויבת לצמצום הפער בין הפריפריה והמרכז, ולהפיכתו לגיאוגרפי בלבד"

ביזמת השרה גמליאל, המשרד לשוויון חברתי יקצה 6 מיליון ₪ מתקציבו לטובת חיזוק החוסן החברתי והקהילתי, רווחת האוכלוסייה הוותיקה ולקידום אוכלוסיות הצעירים בירוחם ,קריית שמונה, מטולה ושלומי, וזאת במסגרת שתי החלטות ממשלה שהתקבלו היום (ראשון) שעניינן אישור תכניות להעצמה ולפיתוח היישובים ירוחם, קריית שמונה, שלומי ומטולה.
החלטת הממשלה שהתקבלה בעניין קריית שמונה, מטולה ושלומי היא יישום של החלטת ממשלה מינואר 2017 להכיר בהם כיישובים בעלי עדיפות לאומית. כאשר המטרה היא לבסס את מעמדן כצומת למתן שירותים, תעשייה ומסחר וכן כעוגן מרחבי המתווך פריפריה ומרכז. באשר לירוחם, הממשלה החליטה להכיר בה כיישוב בעל עדיפות לאומית ובנוסף כיישוב מטרה, הגדרה ייחודית המתייחסת ליישובים לבסיסי צה"ל העתידים לקום בנגב והמטרה היא לממש את הפוטנציאל הטמון במהלך העתקת הבסיסים לנגב.
*השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל:* "ממשלת ישראל מחויבת לצמצום הפער בין הפריפריה והמרכז, ולהפיכתו לגיאוגרפי בלבד. חובתנו כממשלה לעשות כל מאמץ על מנת שתושבי הפריפריה ייהנו משוויון הזדמנויות אמתי ושילדיהם יקבלו את האפשרות לנפץ את תקרות הזכוכית. אין, ולא צריך להיות הבדל בין אזרחי ישראל הגרים בירוחם, קריית שמונה, מטולה ושלומי לבין אזרחי ישראל הגרים בתל אביב, חיפה, ירושלים או רמת השרון. ההחלטה שאישרנו היום בממשלה מקדמת את ישראל צעד נוסף בדרך לשוויון חברתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.