הלם: 6 שנות מאסר נגזרו על לופוליאנסקי

הלם: השופט דוד רוזן גזר הבוקר 6 שנות מאסר על אורי לופוליאנסקי, זאת למרות מצבו הרפואי והעובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר שש שנות מאסר על ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי שהורשע בקבלת שוחד בפרשת הולילנד.

רוזן ציין בהחלטתו כי "יש במעשיו של הנאשם כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו. מדובר באדם שעשה רבות למען הציבור ועשה צדקה ולא לקח לביתו, אך לקיחת השוחד הגדילה את כוחו". ההגנה טענה כי יש סיכון לחייו של לופוליאנסקי החולה בסרטן, אך רוזן קיבל את עמדת המדינה שטענה כי הוא יכול לרצות מאסר בכלא לאור חוות דעת רפואית של רופאי שירות בתי הסוהר.

כזכור, בהכרעת הדין במשפט הולילנד קבע רוזן כי לופוליאנסקי היה מודע לתרומות הגדולות שהועברו ליד שרה, ופעל בניגוד לאמות-מידה ראויות. עוד קבע השופט כי לופוליאנסקי היה מודע לכך שהתרומות התקבלו בזכות תפקידו בעירייה. "עד המדינה דכנר דיבר אמת בנוגע לתרומות לארון הקודש, לבית-הכנסת וליד שרה", קבע רוזן. ‏

בהמשך המשפט נדחה גזר דינו של לופוליאנסקי מספר פעמים זאת בשל מצבו הרפואי. כמו כן, השופט רוזן רמז לא פעם כי יש להקל בעונשו של לופוליאנסקי – הן על רקע מצבו הרפואי והן בשל העובדה שהוא לא לקח את הכסף לכיסו. אולם, כאמור, השופט רוזן החליט לקבל את עמדת המדינה ולגזור על לופוליאנסקי 6 שנות מאסר.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צריך לסגור את יד שרה ואז המדינה תתוערר אולי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אני מציע לסגור את יד שרה, ולהודיע במודעות בעיתונות ובתקשורת, כי עקב פסק הדין שפוגע בארגון, אנו סוגרים את יד שרה בחודשים הקרובים.
  לא ינתנו יותר שום שירותים לציבור ולא יינתן שום מידע וסיוע כלשהו לחולים ונזקקים.

  אולי כך יומחש האבסורד ויקום קול זעקה מכלל הצבור מול העונש המעוות ביותר שיכל להיות על אדם-מלאך יקר כזה שרק גרם בכל תפקידיו לאחדות וקירוב וקידוש שם שםים.

  העיקר שמיד טוענים כלפי התורה, הדת, בתי הדין הרבניים שהם "לא מתחשבים במצוקת אנשים" והיו צריכים להתיר בהינף יד את כל איסורי התורה שנתן הקב"ה בעצמו, כדי לרחם על כל מי שזה "לא נח לו"…
  צביעות !!!

  אם הצעה זו נראית לכם – אנא הגיבו, והמשיכו את הלחץ לסגור בהפגנתיות את הארגון המבורך.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מה הקשר אם בנאדם עשה עבירה צריך לשלם עליה מה לעשות ועל המצוות שהוא עשה גם יקבל טוב ה' יעזור אני לא בעד ולא נגד הכול מהקב"ה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב