קרבות קשים בסאג'עייה, ישראל הסכימה לבקשת חמאס להפוגת אש הומניטרית למשך שעתיים

הרצועה בוערת: הפלסטינים מדווחים על למעלה מ-60 הרוגים ומאות פצועים בשכונת סאג'עיה שבמזרח הרצועה, חמאס פנה לישראל באמצעות הצלב האדום וביקש הפוגת אש הומניטרית, ישראל נענתה לבקשה וכוחות צה"ל ינצרו את האש עד לשעה 15:30

הפעולה הצבאית מתעצמת: ברצועת עזה מדווחים על לפחות 60 הרוגים בשכונת סאג'עיה הלילה, רובם מחבלים. כמו"כ יש בשכונה מאות פצועים כאשר תקיפות צה"ל נמשכות כל העת.

כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי החמאס פנה לישראל באמצעות הצלב האדום וביקש הפוגת אש הומניטרית של שעתיים לצורך פינוי הגופות והפצועים, ישראל נענתה לבקשה וצה"ל לא יתקוף באזור עד לשעה 15:30.

כזכור, במהלך הלילה הגביר הצבא בצורה משמעותית את התקיפות ברצועת עזה בכלל, ובשכונות סאג'עיה וזייתון בפרט. תושבים בעזה טוענים כי בכל 20 שניות בממוצע תוקף צה"ל מטרה ברצועה. בס"ה נהרגו הלילה ברצועה 75 פלסטינאים ונפצעו עוד כמה מאות.

פספסתם? מהדורת חדשות סוף השבוע – הצטרפו לשידור מחדשות 2

בתוך כך, גם הבוקר המשיכו ארגוני הטרור לשגר טילים לעבר ישראל: אזעקות נשמעו באזור השרון, השפלה וצפון הנגב. רקטה אחת התפוצצה בין שני בנינים באשקלון, בנס לא היו נפגעים באירוע.

קודם לכן דווח כי כוח של צה"ל חשף מנהרה ארוכה שהגיעה עד לנתיב העשרה, מדובר במנהרה הארוכה והמסוכנת ביותר שנחשפה עד כה. בעקבות גילוי המנהרה פונו מקצת מתושבי נתיב העשרה ויחידות מיוחדות של צה"ל מטפלות בה כעת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בכל העולם כולו: עם ישראל מצטרפים לתפלה להקב"ה, משום שרק ד׳ שומר עלינו – על כל עם ישראל, ולא כיפת ברזל, ישתבח שמו לעד. גם כיפת ברזל היא עצמה נס מד' כי לפי התכניות לא היתה אמורה לעבוד. יש לנו רק ללמוד, להתפלל – לא להפסיק. "לסמוך על הקדוש ברוך הוא". פעם ראשונה שמרן שליט"א מרח' חזון איש 5 ב"ב, אמר לנו לחזק הצניעות אצל נשי החרדים. מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הגיב לנפילות הרסיסים בבני ברק ואמר כי "רוצים להראות לנו שגם בבני ברק צריכים לחזור בתשובה".

  מרן הגראי"ל: אמר סימן שגם בבני ברק צריכים לחזור בתשובה. בעוד צה"ל תוקף קרקעית ברצועת עזה, הירי לעבר ערי ישראל נמשך. מטחים כבדים נורו לעבר אזור גוש דן, השפלה, השרון ואשדוד.

  'כיפת ברזל' יירטה ארבע רקטות. רסיסים של הטיל המיירט נפלו בבני ברק. לא דווח על נפגעים או על נזק. מרן הגראי"ל שליט"א אמר ביום שישי לפני שבת קודש: שרוצים להראות לנו שגם "בבני ברק" צריך לחזור בתשובה, בפרט הצניעות של נשי החרדים שלנו צריך הרבה חיזוק ושיפור.

  להלן שמות שנפצעו במבצע צוק איתן. נא להתפלל לשם ית' לרפואתם:

  גיל בן מיכל
  אוהד בן אליס גנון
  מרדכי חי בן ברכה יהודית
  ישי דב בן נרי
  עמוס בן סיגל
  אוהד בן רות
  בן ציון בן רחל
  איתי אהרון בן אילנה
  משה אלעד בן עיתיאל
  רסאן בן רפיקה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב