7 טיפים לרכישת חומרי גמר בזמן שיפוץ דירה

בהיותנו נמצאים כחלק בלתי נפרד מתהליך של שיפוץ, אחד השלבים בדרך הוא בחירה ורכישה של חומרי הגמר אותם עלינו להגיש לקבלן השיפוצים, זאת בכדי שהעבודה תוכל להתבצע בפועל. אחרי שכבר יש תכניות, ארגנו את כל האישורים וההיתרים, הבנו בדיוק מה אנחנו רוצים לעשות, ראיינו את בעלי המקצוע השונים, הגדרנו לוח זמנים מדויק ויצאנו לדרך, כעת זה הזמן להתחיל לבחור את הקרמיקות, הפרקט, הברזים, הפרופילים, החיפויים, הדלתות וכל השאר.

תפקידו של קבלן שיפוצים

חשוב לציין שבחירת חומרי הגלם צריכה להיעשות בתיאום קבלן שיפוצים מאחר וחישוב הכמויות הנה משימה בפני עצמה ובעלת השלכות על איכות הביצוע והעלויות הכספיות שלכם. מעבר לכך, לקבלן שיפוצים האפשרות להשיג לכם את חומרי הגלם במחירים נמוכים של עשרות אחוזים – הנחות שלהן זוכים מי שרוכשים חומרי גלם בהיקפים גבוהים.

7 כללי הברזל ברכישת חומרי גלם

תכנית שיפוץ דירה
תכנית של בנייה ושיפוץ דירה

לשיפוצים

להלן 7 כללי ברזל שיסייעו לכם לרכוש את חומרי הגמר בצורה החכמה, החסכונית והיעילה ביותר.

  1. כתב כמויות – טרם אתם ניגשים לחנויות השונות או משוטטים לכם ברחבי הרשת (אינטרנט), רצוי שיהיה לכם ביד כתב כמויות מסודר, זאת אחרי שכבר בחרתם קבלן שיפוצים לעבוד מולו ואותו קבלן אישר את הכתב. מטרתו של כתב הכמויות הינה לסייע לכם להבין בדיוק מה היקף הרכישות שלכם, מה שימנע מכם לחרוג מהתקציב ולרכוש בדיוק את מה שצריך – לא יותר ולא פחות!. את חומרי הגמר תוכלו להוסיף לעלויות העבודה מול הקבלן וזו הדרך הטובה ביותר לשמור על תקציב ממנו אתם לא חורגים ביותר מ- 15%.
  2. תאמו ציפיות – תקופת השיפוצים היא גם ככה תקופה מאתגרת, מלחיצה ולא פשוטה. הגדרת תקציב מראש תמנע וויכוחים מיותרים ותאפשר לכם לעבור את התהליך בשלום, הן עם בן או בת הזוג שלכם והן עם הקבלן ושאר בעלי המקצוע שלוקחים בפרויקט חלק. תקציב מוגדר מאפשר לכם לבחור את חומרי הגמר בצורה שקולה ולא להתפתות ולרכוש חומרים שאינכם יכולים לעמוד בהם.
  3. קבעו פגישות מסודרות מראש בכל חנות – קביעה של פגישה מסודרת בחנויות השונות בהן אתם מעוניינים לבקר תגרום לכך שאיש המכירות יהיה פנוי, זמין וסבלני. כך תוכלו לראות בדיוק מה יש לאותה חנות להציע לכם מבלי לחכות למישהו שיתפנה אליכם ומבלי שיטענו בפניכם כי ״עוד כמה דקות אנחנו בדיוק סוגרים״. קבלן שיפוצים ינחה אתכם בנוגע לחנויות מהן כדאי לכם לרכוש את חומרי הגלם ושמהן תיהנו מההנחה שלה זוכה קבלן השיפוצים.
  4. הכינו רשימה – לעולם אל תגיעו לחנות לצורך רכישת חומרי גמר בלי רשימה מסודרת. אותה רשימה חייבת להיבנות בהתאם לכתב הכמויות אותו ציינו קודם לכן. בנוסף, מומלץ על יד כל פריט אותו אתם יודעים שעליכם לרכוש תציינו את טווח המחיר אותו אתם מוכנים לשלם. זהו השלב בו משפצים רבים מתפתים לחרוג מהתקציב כדי לרכוש משהו טוב מעט יותר. עליכם לזכור שלעולם לא יהיה סוף לאפשרויות שניצבות בפניכם והדבר היחיד שמוגבל ברוב המקרים הוא התקציב שלכם. כדי להימנע מכניסה לגירעון – מה שקורה בשיפוצי דירות רבים, עליכם להיות נאמנים לעקרונות המנחים ולאמץ את הגישה הרציונלית בבחירה של חומרי גמר. זו אחת ממלכודות הדבש הידועות בעולם השיפוצים.
  5. נסו לרכז כמה שיותר רכישות בחנות אחת – פעולה זו תסייע לכם להימנע מבלבולים מיותרים, להיחשף לאינספור סוגים של מוצרים, לחסוך זמן, אנרגיה ולפעמים גם המון כסף.
  6. התייעצו עם מעצב הפנים או האדריכל שלכם – לאותם בעלי מקצוע כמו אדריכלים, נגרים, קבלנים ומעצבי פנים יש הנחות גדולות בחנויות השונות ולכן שווה לשאול, להתייעץ ואולי שוב – לחסוך בעלויות השיפוץ.
  7. טיפ הזהב – המחיר המוצג לרוב אינו המחיר הסופי ולכן שווה לנסות ״לבקש הנחה״. אם אתם מלווים בקבלן שיפוצים שמכיר את המחירים בענף ורוכש מאותה החנות מוצרים על בסיס קבע, אין ספק שתקבלו הנחה מפתיעה. בשיפוץ דירה ההתמקחות זה לא משהו שכדאי לדלג עליו.

לסיכום, תיאום הציפיות אל מול הקבלן והקדשת הזמן הראוי לאיתור חומרי הגלם במחירים המשתלמים ביותר היא אחת הדרכים לבצע שיפוץ דירה במחיר הגיוני וכזה שעומד ביעדי התקציב שהגדרתם מראש. אנו מאמינים שאם ברצונכם לקבל את התמורה הטובה ביותר, שיפוץ דירה מחייב אתכם לכתת מעט את רגליכם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.