הזיופים בבית שמש: חוטבלי קוראת לקיים בחירות חוזרות

 בעקבות שורה של טענות מצד גורמים חילונים כנגד הזיופים בבית שמש סגנית השר ציפי חוטובלי כותבת  במכתב לשר הפנים גדעון סער ודורשת לקיים בעיר בחירות חוזרות.

   מצביעים בבית שמש דיווחו על שורה של זיופים בקלפיות בעיר. מצביעים שהגיעו אל הקלפיות  גילו כי עם תעודת זהות מזויפת, הצביע במקומם.

  בקלפי אחת מספר המעטפות שנספרו היה גבוה בכמה עשרות ממספר המצביעים בבחירות. ברור לגמרי שהעדויות הללו מעידות על תופעה, אלא שבאותה מידה ברור שקשה מאוד לאמוד את היקפה.

. . .

במכתב לשר הפנים כתבה ח"כ חוטובלי כי "בימים האחרונים התפרסם תחקיר שהעלה ממצאים חמורים על זיופים בבחירות לעיריית בית שמש. הדיווחים מעידים על שימוש בתעודות זהות מזויפות, גניבת זהות, הצבעות כפולות ואף תיעוד של קלפי בה סך המצביעים גבוה ממספר בעלי זהות ההצבעה".

"לאור ריבוי המקרים ולאור העובדה כי ההפרש בין המתמודדים היה קטן מאוד אבקש לבחון קיום בחירות מחודשות בעיר מתוך כוונה למגר את הפגיעה החמורה בטוהר הבחירות", כתבה

בתוך כך,  בית משפט השלום בירושלים האריך לפני זמן קצר (שני) את מעצרם של שניים מתוך שבעת החשודים שנעצרו ביום הבחירות לרשויות המקומיות בבית שמש. בית המשפט האריך את מעצרם בשלושה ימים.

המשטרה הגישה ערער לבית המשפט בנוגע למעצרם של שני חשודים נוספים שהיו אמורים להשתחרר למעצר בית בין 5 ימים. בית המשפט האריך את מעצרם עד להחלטת אחרת בעקבות ערער המשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.