800 ניצולי שואה נפטרו בשנה האחרונה; מאות אחרים מגיעים לחרפת רעב

הרב שלמה ברסקה, סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק הרווחה, ניצל השבוע את המעמד בו משתתפים בכירים מהציבור החרדי מכל ערי ויישובי הארץ במסגרת 'ועידת החינוך' שנערכה במלון ניר עציון, כדי להביא לידיעתם נושא חשוב שנטל על עצמו: לסייע למיצוי זכויותיהם של ניצולי שואה.

בראשית דבריו בוועידה, ציטט ברסקה מאמר על הכתוב "של נעליך, כי המקום… אדמת קודש הוא", ואמר: "על כל מחנך לדעת ולהבין, שהמקום שבו הוא נמצא, ולא משנה היכן, הוא אדמת קודש".

במהלך הדיון, הציג ברסקה מצגת על פרויקט עירוני של עיריית ירושלים, אשר הוא מוביל, לניצול זכויות ניצולי שואה. ברסקה סיפר בהתרגשות רבה, כי יש בירושלים לבדה כ-21 אלף ניצולי שואה, בהם אלפי ניצולים חרדים, שכולם קשישים, כמובן. שעון הזמן אוזל, הוסיף ואמר, מאחר שבשנה האחרונה נפטרו 800 ניצולים.

לדבריו, "כבר במהלך החודשים האחרונים הצלחנו לחבר בין עמותות חרדיות לפרויקט, וכרגע אנו עובדים על איתור מתנדבים מהמגזר החרדי לצורך הפעילות".

השלב הראשון בפרויקט הוא הכשרת מתנדבים שיוכלו לבוא בדברים עם הקשישים ולסייע להם להגיע לקבל את המגיע להם מהרשויות השונות.

המתנדבים שכבר החלו בעבודתם, מצאו ניצולים שהגיעו לחרפת רעב, ושניתן לשפר את חייהם בימיהם הקשים. הניצול יכול להגיע ל-7,000 שקל בחודש, כפוף לנתוניו. לבקשתו של ברסקה, עיריית ירושלים משתפת גם ערים אחרות בפרויקט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.