חוג הידידות של ארגון נשי חב"ד סיירו באתר שילה הקדומה

בפני חוג הידידות נשא דברים ראש מועצת מטה בנימין מר אבי רואה, ולאחריו התקיים סיור ממושך באתר שילה הקדומה * בסיום הסיור התקיימה התוועדות חסידית בצל הנוף הבראשיתי הקסום של שילה הקדומה

חברות חוג הידידות של ארגון נשי ובנות חב"ד, סיירו באתר שילה הקדומה וחזו מקרוב בצורה מוחשית בהיסטוריה היהודית.
במהלך ביקורן באתר, שנחשב לאחד הפופולאריים בקרב ציבור המטיילים החרדי, התרשמו חברות חוג הידידות מהפעילות במקום המשלבת הנאה תוך המחשת תכנים מהמשכן.
ליליאן זייטמן מנהלת השיווק של האתר והגב' תמר אסרף דוברת ומנהלת מחלקת ההסברה של מטה בנימין קיבלו את פניהן של המבקרות יחד עם ראש מועצת מטה בנימין מר אבי רואה שנשא דברי ברכה בפני חברות חוג הידידות וסיפר על מועצת מטה בנימין, מהמועצות הגדולות בארץ, המיושבת באוכלוסייה מגוונת ורב מגזרית ומקפלת עבר, הווה ועתיד מתפתח.
הנשים סיירו במוזיאון "דברי ימי שילה", וצפו בדגם משכן שילה, הבנוי על פי המקורות: עמודים, קלעים, אדנים, מזבח, כיור, מצופים זהב טהור, כסף או נחושת – בהתאם לאמור בתורה. וממקום המשכן –אל "מגדל הרואה" מגדל התצפית החדש, הבנוי בטכניקה מדהימה. המצפה הוא עגול, עשוי שתים עשרה רצועות זכוכית – כעין חלונות, מבעדן נשקפת תצפית מרהיבה סביב, על כל יישובי בנימין. בטכניקה מודרנית וייחודית מסוגה, הופכים שנים עשר החלונות השקופים – כנגד שנים עשר השבטים – למסכי לד עליהם מוקרן חזיון אור קולי מרגש, הממחיש את סיפורי התנ"ך שאירעו ממש כאן באמנות ייחודית, הם מעניקים טעימה מההיסטוריה ומקבלים משמעות חדשה.
במקום בו חנה שפכה את נפשה לפני ה', שופכות עתה הנשים את נפשן בתפילה כאשר ברקע צלילים רכים על הגיטרה, ניגוני נשמה ותפילה, המלווים את תפילות הנשים הישר לכיסא הכבוד.
בסיום הביקור, סביב שולחנות ערוכים בארוחה חלבית עשירה ומגוונת, התקיימה התוועדות חסידית מעוררת, עם השליחות ונציגות ארגון נשי ובנות חב"ד במטה בנימין.
הגב' רחל בולטון, מפתחת שיטת תעצומות ויוזמת חוג הידידות, נשאה דברים מאלפים אודות כוחה של תפילת האישה. קרוב לעשרים שליחות ונציגות מרחבי מטה בנימין – מבית אל, מתל ציון, מהישוב עלי ומהישוב שילה התוועדו עם נשות הארגון לאחר הצגת השליחות והנציגות במקומות שליחותן, לקול מחיאות כפיים, והענקת שי אישי לבחירת כל שליחה, שיתפו בסיפורי שליחות הגב' דבורה אלפרוביץ מתל ציון, הגב' ברכה אדמוני מהישוב שילה והגב' נעמי בקוש מבית אל.
בסיומן של שעות ארוכות המלאות בהיסטוריה, חוויה והנאה לצד התוועדות רוחנית, התפזרו הנשים בתחושת סיפוק כשרבות מהן מציינות כי עוד ישובו לבקר באתר שילה הקדומה יחד עם בני משפחותיהם.
הנשים ציינו לשבח את רכזת "הנשים מהשורה הראשונה", הגב' שיפי נפתלין האחראית על הלוגיסטיקה וההפקה -, שעמלה על ביצוע מושקע ומרשים ממחשבה למעשה תוך זמן קצר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.