אבוטבול ל’אקטואליק’: “מישהו הפיץ עליי מסמך שקרי, בגלל פוליטיקה קטנה”

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול ל’אקטואליק’: “נתתי לכולם הקצאות! הפיצו עליי מסמך שקרי לכל האתרים, שעשה תוהו ובוהו וגזר מה שרצה מתוך הפרוטוקולים”

אמש הגיעו לתיבת המייל של העיתונאים החרדים מסמכים המראים, לכאורה, למה חסידות בעלזא ועוד קהילות בבית שמש סגרו כבר תמיכה בראש העיר משה אבוטבול. לטענת שולחי המסמכים – בגלל שראש העיר חילק הקצאות רבות לאותן קהילות.

המייל שהגיע לעיתונאים היה תחת הכותרת: “חשיפה: ההקצאות והדיל הגדול – כך קנה אבוטבול את תמיכת גור ובעלזא במעומדות לראשות העיר”. לטענתם, חולקו לקהילות אלה הקצאות בקנה מידה אדיר בתמורה לתמיכה בו. בהמשך הם מביאים דוגמאות ממוסמכות: “שכונת ג׳2: השכונה אמורה להכיל קרוב ל-2,000 משפחות, מתוכן כ-750 לציבור הליטאי, 400 לציבור הספרדי, 700 לציבור חסידי ירושלמי, ו-60 לפלג הירושלמי”, אך על פי הנתונים שבמייל, זכה הציבור החסידי להקצאות בתי כנסת ומבני ציבור בסך כולל של כמעט 7,800 מ”ר, הליטאים 1,100 מ״ר, ולפלג הירושלמי 1,500 מ״ר לכ-60 משפחות – 400 מטר יותר מהליטאים של דגל התורה”.
במייל מפורטות עוד דוגמאות של עוד שכונות ברחבי העיר בית שמש, שמראות בעצם את אותה טענה.

כעת מגיב ראש העיר משה אבוטבול לדברים ואומר ל’אקטואליק’: “הכול שקר וכזב. מדובר בשקר, והפרסום הזה מחמיא לי. אם היו מוציאים את כל הפרוטוקולים של כל הישיבות בעיריה, היו רואים שכל הציבור החרדי קיבל, גם הליטאים של דגל התורה”.

לדבריו, “ילד ברמה של כיתה א’ הלך וחתך כל מיני דפים של הישיבות בעיריה כדי לעשות תוהו ובוהו, ואני שמח שרוב הציבור החרדי לא קונה את הבלוף הזה. היועץ המשפטי של העירייה שמע על זה ואמר שיש כאן מישהו שרודף סתם. אנחנו פועלים בצורה מאוזנת ושיוויונית. ההחלטות נעשות על פי צרכים של הציבורים והקהילות המתגוררים בעיר בית שמש. הפצת מסמך חלקי מתוך החלטות של וועדה אחת, והשמטת עשרות הקצאות של מגוון מגזרים, הינם מעשה רשע באופן מובהק. מוטב היה לו מחברי המסמך היו אמיצים גם להביא את החלטות שאר הוועדות, שמוכיחות שכל הציבורים קיבלו בעין יפה ללא הבדל חוג, השקפה וכו’. מטרת המהלך הינה ניסיון לשקר לציבור ולהתסיס כנגד ציבורים כאלה על אחרים ניסיון פוליטי זול”.

לסיום, שאלנו אותו מה קורה עם המשא ומתן עם דגל התורה, למה הוא לא מתקדם. אבוטבול: “אני מאמין שהכול הולך להסתדר וכל התפקידים יאויישו על הצד הטוב ביותר. הכול פתוח. בוא נשב ונדבר, אבל כל מפלגה בצורה אישית ומסודרת. עם כל סיעה נשב לבד. זה הכי בריא גם בשבילנו וגם בשבילם”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.