אבו מאזן מתנצל: “לא התכוונתי לפגוע ביהדות”

בהודעה שפרסמה לשכתו של אבו מאזן הוא התנצל על דבריו כנגד הרבנים: “אחרי שהובהר כי האמירה לכאורה שיוחסה לרבנים בנוגע להרעלת בארות המים הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלסטיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי וזאת בהתאם לכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות ובכללן ליהדות”.

לאחר נאום השקרים: יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן חזר בו היום (שבת) מהשקר שהציג בפני הפרלמנט האירופי לפיה רבנים בישראל קראו להרעלת בארות של פלסטינים.

“עבאס לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי”, הבהירו בלשכתו.

בהודעה שפרסמה לשכתו של אבו מאזן נכתב: “אחרי שהובהר כי האמירה לכאורה שיוחסה לרבנים בנוגע להרעלת בארות המים הינה חסרת בסיס, הנשיא הפלסטיני מדגיש כי הוא לא התכוון לפגוע ביהדות או בעם היהודי וזאת בהתאם לכבוד העמוק שהוא רוחש לכל הדתות ובכללן ליהדות”.

ביום חמישי אמר אבו מאזן בפני הפרלמנט האירופי, והאשים את ישראל בהסתה נגד העם הפלסטיני . “רק לפני שבוע קמו מספר רבנים בישראל ופרסמו הכרזה ברורה בה הם דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים”, אמר.

“האין זו הסתה?”, פנה אבו מאזן לנוכחים בפרלמנט. “האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי של העם הפלסטיני? אנחנו נגד הסתה”. דברים אלו מצטרפים לדברים הנוספים שאמר אבו מאזן בנאום זה: “מאז אוסלו לא הושגה שום התקדמות – אנחנו מנהלים משא ומתן על מנת לנהל משא ומתן”.

ההתנצלות השל אבו מאזן הגיעה לאחר שהרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו הגיב לדבריו השקריים של יו”ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לפיהם: “רבנים בישראל דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים”:

הרב הראשי הרב דוד לאו הבהיר כי “הרבנות בישראל ואלפי הרבנים המכהנים בכל ערי ישראל, מכל העדות והחוגים אוהבים שלום ורודפים שלום כי זו דרך חיינו המונחית על ידי תורת ישראל, תורת חיים”.

הרב הראשי הוסיף ואמר כי “רבני ישראל רואים ערך עליון בחיי אדם, אנו אמונים על המימרא כי ‘חביב כל אדם שנברא בצלם'”

הרב פנה בקריאה למנהיגים הדתיים ברשות הפלסטינית להסתייג בהקדם מדברי ההסתה הקשים שהושמעו וציין כי למנהיגים הרוחניים מכל הצדדים מחויבות עליונה לפעול להרגעת הרוחות ולהרבות שלום בעולם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.