מגזין סוכות: אדם אחד, מצלמה אחת; יום בחיי הזמר והיוצר ישי לפידות • וידאו מלא

ביום העצמאות האחרון ליוו העיתונאי איציק הלפרין והמצלמה את הזמר והמלחין ישי לפידות סולן להקת “אויף שימחעס”, אשר חלק נכבד משיריו נהפכו לצאן ברזל בקרב הציבור, חרדים וחילונים כאחד.

ישי הוא גם מלחין, מפיק, יוצר וזמר שעיקר פועלו בתחום המוזיקה היהודית, בשנת 1995 הקים את להקת “אוף שימחע’ס” שמופיעה עד היום. בשנת 2004 הקים עם דוד פדידה את להקת הילדים “הקינדרלעך” – להקת הילדים החדשה של ישראל ברחבי העולם.

בשנת 2011 מקים עם עמירן דביר את הרכב הרוק “יא בא ye” בשנת 2007 הוציא את אלבום הסולו הראשון שלו: “ואני המנגינה שלכם”. לפידות מגיש תוכנית רדיו אישית – “אישי בשישי” ברדיו קול חי[93 אפ אם] בימי שישי בצהריים, וכן תוכנית טלוויזיה קבועה: “חמישה בעקבות פרשה” המשודרת בכל יום שישי בערוץ 10.

לפידות מעורב בהפקות רבות בתחום המוזיקה היהודית בארץ ובעולם, ומלחין לרבים מגדולי הזמר החסידי: אברהם פריד, דודו פישר, צמד רעים, ורדיגר ועוד את שיריו ניתן לשמוע בכל האירועים החתונות והשמחות בעולם היהודי.

הלפרין נצמד אל ישי לפידות בדרכים מהופעה להופעה ומעיר לעיר. לפידות נחשף למצלמה כפי שכבר הרבה זמן לא ראינו. האיש מספר על חלומו הגדול ללמוד בכולל, ומהיכן הוא שואב כוח להופעותיו הרבות, גם על יחסי חרדים חילונים.

פגשנו אדם רב גוני שמתחבר לכל אחד, מהילד הקטן שמבקש תמונה, דרך מעריצים, נגנים וקולגות. היינו איתו בהופעות סולו וביחד עם ההרכב שלו.

אז קבלו הצצה  איך נראה יום שלם מאחורי הקלעים של הפרפורמר החרדי מספר אחד.

בימוי וצילום: איציק הלפרין ונתן סברדלוב. עריכה: איציק הלפרין וש. דייויס

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.