“המקובל של אלי ישי התריע על הספינה שתפגע”

לאחר שישי כבר סיפור זאת בקולו, בספרו החדש של אהוד אולמרט הוא מספר מכלי ראשון על המקובל של אלי ישי שהתריע מפני פגיעה אפשרית של ספינה ישראלית במלחמת לבנון השנייה

בין כותלי אגף 10 בכלא מעשיהו מספר אהוד אולמרט בגוף ראשון את סיפור חייו כפי שמעולם לא סיפר.בגוף ראשון על הנפילה מאיגרא רמא במעון ראש הממשלה לבירא עמיקתא בתא כלא עם שני שותפים.

אולמרט מספר גם על המקובל של אלי ישי שהתריע שנה וחצי לפני מלחמת לבנון, מפני מלחמה בצפון. המקובל מנה ופירט בדיוק כמה הרוגים ימותו במלחמה שגבתה מחיר כבד מישראל. כעת בספר החדש, אהוד אולמרט מספר מכלי ראשון על האירוע המסעיר. מיד בתום ההפצצה בדאחייה חזרתי ללשכתי, לא הרחק מהבור של חיל האוויר. עליזה חיכתה לי עם הילדים והנכדים בדירתנו התל־אביבית, לארוחת ערב שבת משפחתית. טרם צאתי אמרה לי המזכירה כי אלי ישי מבקש להיכנס אליי בדחיפות. השבת מתקרבת, והוא אינו יכול להמתין יותר”.

“אלי נכנס לחדרי”, מתאר אולמרט בספר. בינתיים הגיעו דיווחים על ההפצצה בדאחייה. יש לו משהו מוזר לספר לי, אמר, והוא מרגיש חובה לעשות זאת: הוא מתייעץ עם רב כלשהו בעניינים אישיים רגישים במיוחד, והרב מייעץ לו כיצד לנהוג. לפני דקות אחדות התקשר הרב ואמר כי יש סכנה שספינה ישראלית תיפגע הערב. הוא הציע לישי למסור זאת לגורמים המתאימים בצבא”.

“שאלתי מי הרב. ישי אמר שהרב אוסר עליו לחשוף את שמו. מדובר ברב צנוע, לא מפורסם, מקובל, שאלי נותן בו אמון ופועל במקרים רבים על פי עצותיו. אני יודע שזה נשמע הזוי, כמו סיפורי בּאבּוֹת על כשפים ומעשי ניסים. הנטייה הטבעית היא לצחוק, להגיד תודה, לכבד את המסַפר ולא להעליבו. עשיתי בערך את זה. אלי נפרד ממני, איחלתי לו שבת שלום והוא יצא לדרכו”.

אולמרט נדהם, הנבואה של המקובל התממשה אחת לאחת. “שעה וחצי מאוחר יותר נפגע הסטי”ל “חנית” ששִייט במסגרת אכיפת הסגר הימי במרחק 16 ק”מ מהחוף הלבנוני, מפגיעת טיל חוף־ים סיני־איראני. ארבעה חיילים נהרגו. הספינה ניזוקה קשה, אך הצליחה לשוב לנמל הבית באשדוד”, כותב אולמרט בספרו.

מי שחשף את הסיפור הזה כבר לפני שנתיים היה אלי ישי בראיון למאקו. ישי אמר למקובל, כי על פי הנתונים שהוא מקבל מהקבינט, הוא אינו רואה באופק מלחמה עתידית, “לא אמרתי לאף אחד”, סיפר ישי למקורביו. חודשיים לפני המלחמה, שוב התריע המקובל מפני המלחמה שתפרוץ, ישי הזהיר את אולמרט, וכך הווה.

לאחר תקרית הספינה המדוברת, בקבינט כבר ייחסו חשיבות לנבואות של המקובל וביקשו להתעניין שוב ושוב בתחזיות, “היה לזה יחס אחר”, מספר מקורב לישי, בשלב מסוים, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פנה ברצינות לאלי לישי וביקש ממנו להביא את המקובל לישיבת הקבינט, “אולי תביא את המקובל לבור בקרייה?”, שאל. ישי ניסה לדחוק ברבו, אך האחרון סירב לבקשה.

כזכור, בכתבה שפורסמה במאקו, נחשף כי באחד הימים האסירים באגף 10 בכלא מעשיהו התקבצו אסירים סביב ראש הממשלה לשעבר, שסיפר להם סיפור על מלחמת לבנון השניה. “בזמן המלחמה אהוד קיבל טלפון בהול מאלי ישי”, מספר אחד האסירים. ישי, שהיה אז סגן ראש הממשלה, ביקש לפגוש את אולמרט בדחיפות. הוא סיפר לו שמקובל ידוע העביר לו מסר לפיו החיזבאללה מתכוון לפגוע בספינה של חיל הים. אלי ישי אמר לאולמרט שהוא מאמין לדברי המקובל, ושכדאי לבדוק ולהיזהר.

“אולמרט אמר לו שהוא לא לוקח סיכון, למרות שזה נשמע לו מוזר, והתקשר למזכיר הצבאי כדי שיעביר מסר למפקד חיל הים להיזהר ולהיות בכוננות”, סיפר האסיר. “כעבור כמה שעות טיל של חיזבאללה פגע בספינת הטילים אח”י חנית, וארבעה לוחמים נהרגו. אולמרט אמר היה בהלם מוחלט כאשר קיבל את הדיווח הזה. הוא הבין שזה לא סתם צירוף מקרים”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לידיעת שוטי הגנב דרעי : המקובל אמר לר' אליהו ישי שליט''א רוץ תתבזה קצת אבל משנאיך יתבזו פי אלף ממך ואחרי זה אתה על הסוס

    לידיעת שוטי הגנב דרעי : המקובל אמר
    לר’ אליהו ישי שליט”א רוץ תתבזה קצת אבל משנאיך יתבזו פי אלף ממך ואחרי זה אתה על הסוס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב