גיא מרוז במתקפה חריפה נגד סיון רהב

איש הטלויזיה גיא מרוז יוצא במתקפה חריפה נגד העיתונאית ואשת הטלוזיה החרדית סיון רהב מאיר בעקבות הביקורת הנוקבת שלה לנגד אמנון לוי והסדרה “החרדיות”. {“עוד אחת שהופכת למבקרת”}

איש הטלויזיה גיא מרוז יוצא במתקפה חריפה ומזלזלת נגד העיתונאית ואשת הטלוזיה החרדית סיון רהב מאיר בעקבות הביקורת הנוקבת שלה לנגד אמנון לוי והסדרה “החרדיות”.

הציטוט המלא:

“בעניין ההתקפה הפרועה בידיעות אחרונות של סיון רהב על אמנון לוי. ראשית אני רוצה לחשוב שאמנון הוא חבר שלי וזה גילוי נאות ראשון והשני- אני מחבב באופן עמוק את סיון רהב כבר שנים ארוכות- כשהיתה ילדת פלא חילונית בטלוויזיה החינוכית ואני הייתי אמן לא ממש מבטיח לילדים- היא לימדה אותי איך גולשים ברשת ולמה זה חשוב.

“אני לא אתייחס לכל המאמר הארוך והמתלהם שלה על הסדרה המבריקה והמרתקת של אמנון לוי רק כמה נקודות- כן, יכול להיות שהוא ראיין רק את הקיצוניים שבין חברייך החרדים- היית מאמינה שבטלוויזיה, בערוץ מסחרי מביאים את הדברים הקיצוניים? שוק מוחלט!!

“ואגב, את מדברת על עולם קסום ומלא של אנשים נפלאים שלא זוכים ולא רוצים להתראיין בתכניות השטחיות האלה- אולי, אבל בסופו של דבר גם הנאורות בשחברותייך- אלה שלא מתראיינות, יתחתנו כנראה בשידוך, יטבלו במקווה כדי ״להיטהר״ ישבו בעזרת נשים בבר מצוה של הילד שלהם וישמעו איך מדברים רק על האבא שלו ואני לא רוצה להמשיך ולתאר את המנהגים הכל כך מפלים, מיזוגניים ומעוררי תימהון של העדה הנאורה הזו.

“בעיקר ציער אותי לקרוא עוד קולגה שהופכת למבקרת טלוויזיה, כאילו שחסרים כאלה שממש עובדים בזה.

“מסקרן אותי גם להבין מאיזה מקום את כותבת שאמנון לוי סיפק תכנית שטחית? אולי ביום שבו תיצרי סדרת תחקירים שתטלטל חצי מדינה- תוכלי להבין איך זה עובד. את יודעת כמה אני מעריך אותך ואת בן זוגך המבריק תשאירי את עבודת ביקורת הטלוויזיה לזאבים הרגילים- את פחות טובה בזה, בכל השאר את באמת מצוינת.

כזכור, בטורה השבועי בידיעות אחרונות התייחסה סיון רהב מאיר לסדרה “החרדיות” של אמנון לוי שהצליח למשוך אחריו חצי מליון צופים.

בפתח הטור תקפה מאיר את אמנון לוי וטענה כי הצופים צפו בנשיונל ג’אוגרפיק חרדי, בסגנון “יצאנו אל עבר שבטים אקזוטיים ונידחים בטנזניה”. בדיוק כמו החוקר המערבי שבא לחקור את החברה הפרימיטיבית והנחשלת ביותר, מאיר מטיחה ביקורת באמנון לוי וקובעת:  “אפילו מוטי קירשנבאום ז”ל נהג ביותר כבוד כלפי הג’ירפות והקרנפים שיצא לפגוש בסדרות הטבע שלו.

מאיר הדגישה כי ערוץ 10 ואמנון לוי חוזרים בקביעות אל אותם מקומות ואותם מרואיניים, “המסע השטחי נע באופן קבוע מנשות טאליבן ועד הצצה למקווה, דרך עוד כמה תחנות אקסטרים, לא הופתעתי ששוב לוי שם את פעמיו למאה שערים. לא יאומן כמה מעט אנשים גרים בשכונה הזו וכמה הרבה עיתונאים מגיעים אליה. הרי בכל חצי רחוב בעיר אלעד או קריית ספר גרים הרבה יותר חרדים, אבל “אשליית מאה שערים” לא פגה לעולם. רוצה רייטינג? היכנס אל בין הסמטאות הקיצוניות. המנגנון הזה שחוק, אבל עדיין עובד

לאחר מכן עברה מאיר לתקוף אישית את לוי, “כמו שיש כתבים לענייני חרדים, יש גם חרדים לענייני כתבים. מדובר ברשימה קבועה של מרואיינים לא מייצגים שמספקים תמיד את אותה סחורה. הסתכלתי לא פעם על אמי (החילונית) ועל חמותי (החרדית) והבנתי שהן לעולם לא יופיעו בשום כתבה. התקשורת לא סופרת את שתיהן. הן לא רייטינג, הן לא אייטם, אבל הן הרוב.

מאיר הסיקה כי מאחורי הרייטינג יש צמא אמיתי לדעת על החרדיות, “זה מעיד על סקרנות עצומה בציבור הישראלי. חצי מיליון איש הצביעו השבוע בשלט ואמרו: העם דורש להכיר את החרדים. הציבור הרחב צמא לדעת עוד.

המסקנה של מאיר מהסדרה מעוררת הסקרנות פשוטה, “אם הסדרה עוררה גל סקרנות כה גדול בציבור החילוני, וגל זעם כה גדול בציבור החרדי – כנראה צריך להתחיל להכיר באמת. לא דרך המסך, לא דרך מצלמות. במקום חצי מיליון צופים – חצי מיליון מפגשים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נו… אולי תעשי את משהו,למשל סדרה נגדית שתשקף את האמת…שם תביאי את חמותך ואת אמך וכל השאר.

  אבי |
  הגב
 2. מהיכרות אישית עם ה”מתקיף” (וגם עם סיוון רהב) הרי מדובר בחמור גרם גס-רוח, שעלה להתקפה כשדי לקושש קצת תשומת לב ולמחזר את בורותו להשקפת עולמו העמוסה באנג’דות פמיניסטיות מקושקשות וראדיקליות.
  בור ועם הארץ שעצם תגובתו מחזקת את סיוון וטענתה.

  רוני |
  הגב
 3. מהיכרות אישית עם הכותב (וגם עם סיוון רהב), הרי שמדובר בחמור גרם גס רוח.
  יצא למתקפה כדי לקושש קצת יחס ורייטינג לדיעותיו השטחיות והגזעניות.

  רוני |
  הגב
 4. אבל סיון צודקת בכל מילה שכתבה, היא בציבור הזה בפנים והיא יודעת הרבה יותר, מה לעשות זו המציאות, יש כאלו שלא אוהבים מציאות!…

  נחמיה |
  הגב
 5. לא ראיתי את התכנית אבל סיון רהב מאיר ובעלה הרב ידידיה מאיר מוצלחים כשלעצמם ועושים קידוש השם ישר כוחם

  דודו |
  הגב