אחרי בקשת החסינות: מריחת הזמן החלה

למרות שהודיע הערב (רביעי) על החלטתו לבקש חסינות, בקשתו של ראש הממשלה יכולה להגיע אך ורק לוועדת הכנסת שכעת לא קיימת בגלל הקדמת הבחירות -מה שיביא למריחת זמן בנידון.. הערכות: הסיכויים שהועדה תתכנס – קלושים

למרות שהודיע הערב (רביעי) על החלטתו לבקש חסינות, בקשתו של ראש הממשלה יכולה להגיע אך ורק לוועדת הכנסת שכעת לא קיימת בגלל הקדמת הבחירות -מה שיביא למריחת זמן בנידון. במקביל, נתניהו התפטר הערב מכל תפקידו כשר, ויישאר בתפקיד רה”מ בלבד.

אלא שהסיכוי שהקמת ועדה שכזאת תקום – קלוש, דבר ראשון יצטרך נתניהו את אישורו של יו”ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין ממפלגת הליכוד, שנמצא כעת בחו”ל. אלא שבלשכתו של אדלשטיין אמרו בתגובה לבקשתו של ח”כ ניסנקורן כי הוא צריך את חוות דעתו של יועמ”ש הכנסת, עו”ד איל בן ינון. בכחול לבן הגיבו בזעם על דחיית ההחלטה ואמרו כי “תשובתו של אדלשטיין היא ניסיון מביש למנוע מהכנסת לדון בבקשת החסינות של נתניהו. לא האמנו שיו”ר הכנסת ינצל את מעמדו הממלכתי כדי להפוך את כנסת ישראל לעיר מקלט”.

הפרשן עמית סגל כתב כי הסיכויים שתקום ועדת כנסת, שתספיק לדון ולקבל החלטה – אפסיים. דיוני חסינות הם תהליך ארוך, עתיר שעות ופרקליטים, שלפניו פרק זמן לקריאת האישומים. לפני כן צריך גם לדון בחסינות של חיים כץ. סיפור של חודשים, לא 8 שבועות.

לדברי סגל – המטרה העיקרית של כחול לבן היא להשאיר את הנושא חי ובועט עד הבחירות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.