אחרי הפינוי • בבית היהודי זועמים על יעלון; נתניהו מנסה למנוע את ההריסה

זעם בבית היהודי בעקבות פינוי הבתים בבית אל. מקורבי שקד מאשימים: “יעלון פעל חד – צדדית והפר הסכמים”. אורי אריאל: “לא נעבור על זה לסדר היום”. בניסיון להרגיע את הרוחות פנה רה”מ ליועץ המשפטי וביקש ממנו להכשיר את המבנים ולמנוע את ההריסה

הממשלה סוערת בעקבות ההתרחשויות הלילה בבית אל: שרת המשפטים, איילת שקד, שהבטיחה לתושבים אמש כי הפינוי לא יתקיים, נדהמה לגלות כי כל הסיכומים עם שר הביטחון – הופרו.

“יעלון פעל באופן חד-צדדי תוך הפרת סיכומים שנקבעו”, אמרו מקורביה ואיימו: “כך לא פועלים בתוך ממשלה, ויהיו לכך השלכות”.

יו”ר הבית היהודי ושר החינוך, נפתלי בנט, אמר הבוקר: “שר הביטחון נגרר למחוזות קיצוניים ומתסיסים, במקום להרגיע את השטח. הגיע הזמן שממשלה לאומית תוביל את האידיאולוגיה שלשמה היא נבחרה, ולא את דרך השמאל”.

בוידאו: העימותים בבית אל

(באדיבות רשת)

גם השר זאב אלקין הצטרף לגינוי ואמר: “אני מגנה את הפינוי הלילי של המתיישבים בבית אל וקורא לשר הביטחון להשקיע מאמצים לא בפינוי מתיישבים, אלא בהשלמת תהליך האישורים לבנייני דריינוף וקידום שכונת מגורים חדשה בהתאם להסכם האולפנה.

אין אבסורד יותר גדול מאשר להרוס בניינים שדקה אחרי זה יהיה אפשר לבנותם מחדש. בימים שאנחנו מציינים בכאב רב את אסון הגירוש מגוש קטיף וצפון שומרון הגיעה עת לבנות ולא עת להרוס”.

מי שמנסה להחזיר את הגלגל לאחור הוא רה”מ שפועל למנוע את ההריסה הצפוי. נתניהו שוחח הבוקר עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, וקרא לו לפעול משפטית למניעת הריסת הבתים במתחם בתי דריינוף בבית אל. “אנו פועלים לחזק את ההתיישבות, ועושים זאת תוך ציות לחוק…עמדתנו בנושא הבתים בבית אל היא ברורה – אנו מתנגדים להריסתם ופועלים משפטית למנוע צעד זה”, אמר נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.