אחרי מבצעי החיסונים: בני ברק עוברת לירוק

אחרי ירידה של מאות אחוזים במספר החולים: בני ברק נצבעה בירוק במדד הרמזור השבועי • היוזמה היצירתית של העיריה בנוגע למבצעי החיסונים הביאה לעלייה משמעותית בשיעור ההתחסנות • ראש העיר: “אנחנו שמחים על הירידה בתחלואה ונמשיך לפעול כדי לשמור על העיר ירוקה”

הבוקר ציון העיר ברמזור הוא 4.3 ובעיר ישנם 484 חולים בלבד! נתונים שרק יכלו לחלום עליהם לפני כ-3 חודשים: ב-15 לינואר מספר החולים בעיר עמד על   4812 חולים וציון הרמזור עמד על 10. בני ברק הפכה במהלך תקופת הקורונה, לאחד מסמלי המגפה, כשעברה ימים קשים של תחלואה ותמותה גבוהות. כיום, בני ברק היא סמל לשיקום, יוזמה ותקווה.

עם התקדמות המגיפה וההבנה כי נאלץ לחיות לצד הקורונה זמן מה, בעיריית בני ברק הגו פתרונות יצירתיים לאתגרים הייחודיים הנוגעים לה ולתושביה, ויזמו מהלכים אותם מחקים בכל רחבי הארץ. בתעסוקה נערך יריד בזום לתושבי העיר שהוצאו לחל”ת, ונחל הצלחה רבה. ברווחה קם מיזם “קול המידע” שמספק לתושבים שירות קולי בשלל נושאים במקום השירות הפיזי אותו זכו לקבל בעבר, לאחרונה השירות אף זכה לפרס מטעם שר הרווחה.

מבצעי החיסונים של העיר – ‘לילה ירוק’, בהם חולקו צ’ולנט לכל מתחסן זכה לחיקויים רבים כאשר ביפו חילקו כנאפה, ברחובות ג’חנון, ובערים נוספות מצאו את התמריצים המתאימים לתושביהם. לצד אלו, בחינוך העירייה הייתה הראשונה להכריז שגננות שלא יתחסנו או ייבדקו כל 48 שעות יועברו מעבודתן למחלקות אחרות בעירייה – מהלך נוסף שאומץ על-ידי ערים נוספות. רק לאחרונה יצרו מתווה קפסולות שמסייע במניעת בידודים בגני הילדים, מהלך שזה בברכת משרדי החינוך והבריאות.

ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין: “הנתונים בהחלט מעודדים, אך אסור לנו להיות שאננים. על כולנו להמשך ולהקפיד על ההנחיות. עברנו תהליך ארוך וכואב, שגבה מאיתנו קורבנות רבים לאורך הדרך. הבנו שעל מנת לחזור לחיים עלינו לדאוג לעצמנו. הצבנו לעצמנו שתי מטרות עיקריות – לקטוע את שרשראות ההדבקה והשנייה היא חיסון תושבים רבים ככל האפשר. נמשיך להיאבק בנגיף הקורונה בנחישות וביצירתיות עד לניצחון”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.