אחרי שירד מהכותרות: ליברמן נסע לבקעה

בשעה שבני גנץ ובנימין נתניהו טסים לארה”ב כדי להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ, יו”ר מפלגת ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, סייר היום יחד עם חברי סיעתו בבקעת הירדן

בשעה שבני גנץ ובנימין נתניהו טסים לארה”ב כדי להיפגש עם הנשיא דונלד טראמפ, יו”ר מפלגת ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, סייר היום יחד עם חברי סיעתו בבקעת הירדן ונפגש עם ראש מועצת בקעת הירדן ויו”ר מועצת יש”ע דויד אלחייני.

ח”כ ליברמן הזכיר, כי “ישראל ביתנו” הגישה לפני זמן מה את החוק להחלת ריבונות ישראלית על כל בקעת הירדן ואמר: “מבחינתינו בקעת הירדן זאת ההסכמה הכי רחבה בחברה הישראלית מאז ומתמיד מתוכנית אלון דרך רבין ועד לגנדי.

אנחנו אמרנו מלכתחילה שנתמוך בכל מהלך שיהפוך את בקעת הירדן לחלק אינטגרלי של מדינת ישראל. אנחנו מקווים שהשבוע או מקסימום בשבוע הבא, כפי שרה”מ התחייב, החוק הזה יובא להצבעה בכנסת.

על הנסיעל שך גנץ ונתניהו אמר ליברמן, ” כמו שזה נראה היום המהלך המדיני שלמענו כביכול רה”מ נסע לארה”ב הוא בעצם מהלך של יחסי ציבור. בסופו של דבר אם בכל מיני תירוצים החוק לא יעלה להצבעה בשבוע הבא זה אומר רק דבר אחד – רה”מ פשוט עשה סיבוב על תושבי הבקעה ובסופו של דבר לא תהיה ריבונות ישראלית לא כאן ולא בשום מקום אחר”.

בנוגע לתוכנית המדינית אמר ליברמן, “קודם כל צריך להודות לנשיא טראמפ שהוא ידיד אמת של ישראל. אני מניח שבתוכנית כשהיא תתפרסם נראה ביטוי לדאגה העמוקה לאינטרסים ישראלים. אבל מבחינתינו 35 יום, 5 שבועות לפני הבחירות, להביא תוכנית מן הסוג הזה – זה לייצר פולמוס פוליטי במקום דיון מעמיק על התוכנית עצמה. לכן אני מצפה שקודם כל נתמקד במשימה הקרובה – להעביר את חוק בקעת הירדן”.

ליברמן תקף את אנשי כחול לבן ואמר כי “אני עד עכשיו לא הצלחתי להבין מהי עמדתה של כחול לבן. אצלם אף פעם אי אפשר להבין שום דבר. כחול לבן היא מבחינתינו מפלגת כן ולא. כל מה שצביקה האוזר יגיד כן, יעל גרמן תגיד לא. על כל דבר שיועז הנדל יגיד כן, עופר שלח יגיד לא. לא ברור לנו גם מהי עמדתם לגבי צירוף החרדים לקואליציה. הם מדברים על ממשלה חילונית עם גפני, דרעי וליצמן. גם לא ברור מהי עמדתם לגבי הרשימה המשותפת – האם הם רואים באותם הח”כים תומכי טרור פרטנרים לקואליציה הבאה. אנחנו בכל אופן לא נהיה בקואליציה כזאת.”

ראש מועצת בקעת הירדן ויו”ר מועצת יש”ע, דויד אלחייני, מסר: ”בעניין בקעת הירדן אין מבחינתי פוליטיקה ואין בחירות. אני שייך למועצת יש”ע ובקעת הירדן, ומברך כל אישיות פוליטית שמגיעה לכאן ומביעה תמיכה בלתי מסויגת בריבונות ישראל בבקעה. פעם אחר פעם הביעו חברי סייעת “ישראל ביתנו” בראשות אביגדור ליברמן, מחוייבות לתושבי בקעת הירדן בכל הזדמנות.
אני מודה לאביגדור בשם תושבי הבקעה ויהודה ושומרון על התמיכה והחיבוק שאנו מקבלים.
אני שמח ומוקיר את התחייבותו לתמוך בהחלת ריבונות ישראלית בבקעת הירדן כשהצעה כזו תוגש בשבוע הבא”.
אלחייני התייחס לחשיפת פרטי תכנית המאה: “בעת הנכונה אנו נתכנס ונגבש עמדה ביחס לתכנית. אנו לא נאפשר את הקמתה של מדינה פלסטינית שתפגע באופן ישיר במפעל הציוני בארצנו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.