אחרי 31 שנה: נחום ברנע מפסיק לכתוב את הטור השבועי

הטור השבועי ב”מוסף לשבת” של ידיעות אחרונות, אותו כותב העיתונאי הבכיר נחום ברנע מזה 31 שנה – יפסיק השבוע להתפרסם

העיתונאי נתי טוקר מפרסם הבוקר ב’דה מרקר’ כי העיתונאי נחום ברנע יפסיק מהשבוע לפרסם את טורו הקבוע ב”מוסף לשבת” ב”ידיעות אחרונות”.

לפי טוקר, ברנע מפרסם את הטור הפותח של המוסף, הנחשב לאחר הטורים הבולטים בישראל, מזה 31 שנה. ברנע צפוי להמשיך להיות מועסק ב”ידיעות אחרונות”, לכתוב בעמודי החדשות וכן לפרסם כתבות ולהשתתף בפרויקטים שונים של העיתון, אך ללא הטור המיתולוגי.

לפי ברנע ב’דה מרקר’, הוא יפסיק את פרסום הטור על רקע סיום חוזהו ולאחר בקשה שהעלה מזה זמן רב בפני עורכי העיתון להפסיק את פרסום הטור הקבוע בשל העומס והלחץ המונח על כתפיו. הצדדים סיכמו כי יבחנו את השינוי במשך כמה חודשים וישקלו את צעדיהם בעתיד.

עם זאת, לפי טוקר, המהלך של ברנע מגיע על רקע מתיחות רבה בין ברנע לבין צמרת “ידיעות אחרונות”. ברנע קרא בתחילת 2018 להשעייתו של המו”ל נוני מוזס מתפקידו כעורך אחראי לאור המלצות המשטרה נגד בתיק 2000. בהמשך, התנגד ברנע להדחתו של העורך הקודם רון ירון ומינויו של העורך הנוכחי נטע ליבנה. ברנע יחד עם בכירים אחרים בעיתון סברו כי ההדחה, שאותה יזם המו”ל נוני מוזס, היתה שגויה ופגעה בעצמאות המערכתית.

אם לא די בזה, רק לאחרונה התנגד ברנע לצירופו של עיתונאי “החדשות”, עמית סגל, ככותב קבוע ב”מוסף לשבת”. סגל, שכתב בעבר טור ב”מקור ראשון” שבבעלות שלדון אדלסון, הודיע באחרונה כי יעבור לפרסם טור קבוע ב”מוסף שבת” של “ידיעות”. ברנע ראה טעם לפגם בעיקר בעובדה שסגל יהיה מחויב בו זמנית הן לעבודתו ב”החדשות” והן ל”ידיעות אחרונות”, ולגישתו – כפל התפקידים יפגע בעיתון.

עם זאת, לפי ברנע ב’דה מרקר’, הביקורת שמתח על מינויו של סגל כלל אינה קשורה כלל להחלטתו להפסיק לפרסם את טורו הקבוע, וכי הוא ימשיך לפרסם בעיתון טורים וכתבות. לפי ברנע, הפסקת פרסום הטור נעשתה ברוח טובה ובהבנה מלאה בינו לבין עורכי העיתון.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האף השטוח ממה זה? מעניין מאוד

    מעניין

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב