"אח שלי. זה אירוע מציל חיים" • הזיה במחסום מכבים על כביש 443

אם לא הייתם רואים את זה, הייתם בטוחים שמדובר במתיחה. נהג אמבולנס ישראלי שנדרש להציג תעודות סירב וטען כי הוא בעיצומו של אירוע מציל חיים. חיים של מי?

אתמול (אור לראשון) בלילה במחסום מכבים על כביש 443 נתפס נהג אמבולנס ישראלי כשהוא מסיע מספר ערבים שוהים בלתי חוקיים. הוא סירב לפתוח את תא המטען ולמסור תעודות. הייתה לו סיבה טובה לכך. לאחר שעוכב טען כי הוא דרוזי שרק עשה טובה לחברים ערבים. הנה, כך מכניסים לישוביים יהודיים מחבלים פוטנציאליים.

שר הבריאות אוריאל בוסו (שס), אמר בעקבות המקרה את הדברים הבאים:‏ "אני רואה בחומרה רבה את האירוע בו השתמשו באמבולנס פרטי להברחת שוהים בלתי חוקיים. רכב הצלה צריך לשמש אך רק למטרה אחת – הצלת חיים. כל שימוש אחר מהווה פגיעה בבריאות הציבור. דרשתי לשלול את רשיון האמבלונס של הנהג ושל חברת האמבולנסים, כמו כן אני קורא לרשויות האכיפה למצות את הדין עם כלל המעורבים על מנת שמקרים חמורים כאלו לא יישנו".

מאיחוד הצלה, שם "התנדב" הנהג, נמסר: ארגון המתנדבים הלאומי – איחוד הצלה רואה בחומרה רבה את המקרה שפורסם הבוקר בו נראה נהג אמבולנס של חברת אמבולנס חדרה מעביר לכאורה שוהים בלתי חוקיים במסווה של הצלת חיים. ברצוננו להבהיר, כי האדם המדובר ביצע את העבירה במסגרת עבודתו בחברת אמבולנס חדרה ללא שום קשר לאיחוד הצלה. לאחר בירור נמצא כי אותו איש רפואה מתנדב גם באיחוד הצלה. עקב כך, הוא הושעה מיידית מכל פעילות בארגון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *