איחולי פרידה מהירה לצחי הלוי וללוסי האריש מאת: דב הלברטל

הלברטל בטור על החתונה של לוסי אהריש עם השחקן היהודי: יהי רצון שהם יתגרשו, ושלא ייוולדו להם בנים

השחקן הלוי התחתן עם גויה. ערביה מוסלמית. בכך הוא הוציא עצמו מכלל ישראל. נישואים עם גויה, לא תופסים בכלל לפי ההלכה היהודית. אבל זה כמעט המקרה היחיד, שבו לא ישבו עליו שבעה לאחר פטירתו. הוא הרי גם יוליד בנים לעבודה זרה. ולכן, כך אומרת הפסיקה, החיתון עם גויה קשה יותר מכל העריות.

אני מאחל להם שהם יתגרשו מה שיותר מהר. אני גם מאחל להם שלא יהיו להם ילדים משותפים. בהקשר זה, אני בהחלט מאחל להם מזל לא טוב.
מזמן לא היה חילול השם כזה גדול. זוג של סלבריטאים שכל המדינה דיברה עליהם במשך ימים. ואיזו אהדה הם ספגו. מקיר לקיר. הם הפכו לגיבורי תרבות של האומה. הם עוד יקבלו פרס ישראל על קירוב ואהבה בין ערבים ליהודים. אולי יקבלו גם פרס נובל לשלום.

והדבר הגרוע ביותר, הוא תגובתם של אנשי התקשורת הישראלים, וניתן לדבר על כולם בהכללה. במקום להזדעזע, במקום להגיד את האמת – שמי שמתחתן עם גויה, עושה מעשה נבלה, שמוציא עצמו מכלל ישראל, שלא יצרפו אותו למניין ולא יעלו אותו לתורה, לא ימולו את בניו (גם אם ירצה בכך), וינדו אותו מכל קהילה, ושאין עבירה חמורה מזו ואין בזיון גדול מזה – במקום לומר כך, ולאחל להם להתגרש מה שיותר מהר, הם מאחלים להם מזל טוב.
כך לדוגמא נהג שדרן מן המובילים בישראל כמו אריה גולן. כך החרו החזיקו אחריו כל אנשי התקשורת. איזו רגישות. איזו אמפתיה. איזו הבנה. מי שחושב אחרת, הוא הרי גזען עלוב. ושונא ערבים. ושונא גוים. ואנרכוניסט. ושונא
אדם. ממש נפלו שדודים לרגליה של האריש, מתוך רגשי הערצה וקנאה כלפי השחקן העלוב הלוי.

והממסד הפוליטי, לא אחר גם הוא מלחזק את ידיהם. ציפי לבני קראה שלא לכבות את ‘אור האהבה שלהם’. לא פחות. נראה מה היא גיד אם ילידיה יתחתנו חלילה עם גוים. האמת שכמעט יש חשק לאחל לה את זה, כי כך יאיר גם אור האהבה אצל בניה.

לפיד נזף במי שקם לדבר נגדם מיד לאחר חתונתם, ולא חיכה מספר ימים שלא לקלקל את ירח הדבש שלהם. איזו התרפסות. איזו עליבות. איזו בושה. צריך לחכות, שחלילה לא לפגוע באור אהבתם. לא למהר לדבר על מי שהתחתן עם גויה. זה לא בוער. אהבתם, נעלה יותר. פוליטיקאים בכירים, וכולם היו כאלה, שרק מפחדים מה יאמרו בוחריהם. ובעיקר, מה יאמרו עליהם השדרנים.

היחיד שהעז לצאת נגד הנישואין, היה אורן חזן, רק שזה דווקא קלקל הרבה. כי הוא נחשב לסוג של קוריוז ופרובוקטור (בצדק) שמחפש גימיקים ופרסומת, ואם הוא אומר משהו, אז ודאי האמת היא הפוכה.

וגם אותם אלו שהתנגדו בחצי פה, עיקר טיעונם היה שהם מעדיפים להתחתן עם יהודייה מסיבות לאומיות. כי הם רוצים לשמר את הלאום היהודי. אותם חצי רופסים, לא מבינים שאם רק תופיע גויה יפה, כל רגשות הלאומיות שלהם יהיו אז שווים כקליפת השום והם יהיו הראשונים שלא יעמדו בפניה.

צריך לומר את האמת הצרופה. מי שמתחתן גם גויה, זו לא בעיה לאומית. הוא בכלל לא יהודי. הוא השתמד. הוא הוציא את עצמו מן הכלל. הוא יהודי רק מבחינה פורמלית של ההלכה.

אז לאחר הבושה התקשורתית והפוליטית הקולקטיבית, זו שמוכיחה עד כמה השדרנים למיניהם מדשדשים במי אפסיים, רופסים ועלובים, ואני מדבר על הבחירים שבהם, וגם על הממסד הפוליטי, לא נותר אלא לחזור על איחולי: יהי רצון שהם יתגרשו מה שיותר מהר, ושלא ייוולדו להם בנים משותפים. כן יהי רצון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.