"איילת שקד עוד תהיה ראש הממשלה"

ד"ר גדי טאוב ואראל סג"ל מסכמים בתכניתם ברדיו ללא הפסקה את הבחירות: למה מפלגת הימין החדש היו צריכים לצאת בקמפיין 'גוועלד' משל עצמם? מה השתבש במפלגת העבודה? והאם הגיע זמן שאישה תכהן כראש ממשלה? האזינו

ד"ר גדי טאוב ואראל סג"ל מסכמים בתכניתם ברדיו ללא הפסקה את הבחירות: למה מפלגת הימין החדש היו צריכים לצאת בקמפיין 'גוועלד' משל עצמם? מה השתבש במפלגת העבודה? והאם הגיע זמן שאישה תכהן כראש ממשלה?

גדי טאוב: "יש ביקורות חמורות על נפתלי בנט שיצא לתקשורת עם דברים מתוך הקבינט תוך כדי מלחמה. בחינוך הוא עשה המון בנושא המתמטיקה ומגיע לו קרדיט. עניין המתמטיקה לא יישכח לו. איילת שקד היא אחת הפוליטיקאיות הכי פופולריות ותהיה ראש ממשלה מחמת הפמיניזם יום אחד. לא כי הגיע הזמן שתהיה ראש ממשלה אישה בישראל אלא כי שורת גברים התדלדלה. אימת ה-#Me_Too מאפשרת לדלל את השורות מצד אחד ומצד שני הנשים מהפמיניזם הקיצוני לא יגיעו לשם. העובדה שבעשירייה הפותחת היו ארבע נשים שנתפסות כפמיניסטיות קיצוניות הייתה בעיני חלק מהתבוסה של תנועת העבודה".

אראל סג"ל: "אני חולק עליך. אני חושב שהקמפיין של הימין החדש היה מזעזע. החטא הקדמון היה הנטישה של הבייס ושאפשר לייצר מפלגת עם חדשה, ימנית – חילונית – דתית מימין לליכוד".

גדי טאוב: "מה היה קורה אם הם היו נשארים ומצליחים לשמור על ראשות המפלגה?

אראל סג"ל: "הם היו עוברים את אחוז החסימה קודם כל. לא אהבתי את הדרך שבה זה נעשה. היה כאן את אפקט ההיבריס והם קיבלו שיעור. אני לא יודע איך נפתלי בנט מתכוון להמשיך אך איילת שקד צריכה להתפקד לליכוד ולהיות במפלגת הימין הגדולה ולהתקדם משם. הקמפיין שלהם היה מקושקש ומבולבול. איילת בתקופה הנתונה הייתה יותר פופולארית והייתה צריכה לעמוד בראש. המסר שלהם לא היה ברור, בין עזה לבית המשפט עם סרטונים מצחיקים. סרטונים מצחיקים זה של בחירות 2015".

גדי טאוב: "הם עשו מהלך שהיה צריך לעשות אותו הרבה קודם והוא מסיבת העיתונאים עם שפי פז והנפת הדגל של המסתננים. הם עצרו בגופם את מתווה האו"ם, כשחלק מהמסתננים יעברו לאירופה והשאר יקבלו כאן מעמד חוקי. זה היה מעביר מסר לכל אפריקה שישראל היא הנתיב לעולם הראשון. שום גדר לא הייתה עוצרת את זה. מה שעוצר הסתננות היא מדיניות תקיפה".

אראל סג"ל: "בחירות הם סוג של תיאטרון. לפני חודש חשבתי ששקד ובנט היו צריכים לצאת לקמפיין גוואלד משלהם. הם היו צריכים להבהיר שהימין החדש לא יעבור ללא הצבעה. במקום הם עשו שיר מטומטם על בג"ץ, אתם נורא כישרוניים עם במאי מדהים ועושים קומדיה אבל אתם לא מועמדים לאוסקר. אתם רוצים לעבור בחירות. זה יירשם ככישלון והשאלה לאיזו דרך חדשה יצאו האנשים המאוד מוכשרים הללו. אני גם חושב שאיילת היא פרוספקט להנהגה".

גדי טאוב: "גם לכישלונות יש יתרונות. אף אחד לא נהיה מנהיג אם אין לו כישלון אחד גדול, אמר צ'רצ'יל. זה לא טוב להיות רק ילד פלא שמגיע על זרי הדפנה".

אראל סג"ל: "אפשר לומר גם שהשותפות בין בנט ושקד הגיעה לקיצה באופן טבעי. יש שם חברות אך הגיעה השעה לפרק את החבילה. אם איילת רוצה להגיע להנהגה ובנט בכיר ממנה היא לא תוכל לעשות זאת".

גדי טאוב: "אתה לא רואה שלט 'מדינת ישראל בהנהגת בנט ושקד'?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *