איך ישפיע הפיגוע על הבחירות בארה”ב?

האם מתקפת הטרור באורלנדו, תשנה את המגמה בסקרים? הפרשנים חלוקים, מכיון שהבחירות יתקיימו רק עוד חמישה חודשים והאפקט של האירוע עשוי להתפוגג. ובכלל, מה שמטריד את האמריקנים, גם היום, זו הכלכלה { היום שאחרי}

כיצד ישפיע הפיגוע באורלנדו פלורידה על מערכת הבחירות בארצות הברית? מיד לאחר הפיגוע נדרכו המועמדים לנשיאות ארצות הברית, יחד עם יועציהם להעריך איך זה ישפיע על הקמפיין ו

הילרי קלינטון הודיעה ישר שהיא משעה את קמפיין הבחירות שלה וביטלה עצרת בחירות גדולה שהייתה אמורה להתקיים ביום רביעי בוויסקונסין. קלינטון הגיבה בלשון אמפטית ומלטפת: “התעוררתי לשמע החדשות הנוראות מפלורידה. בעודנו ממתינים לעוד מידע מחשבותיי עם אלה שנפגעו במעשה הנורא”.

דונלד טראמפ גם הוא הודיע שלא יקיים עצרת בניו המפשייר אבל יישא מחר במפגיע נאום שבו יתייחס לאירוע במסגרת תפיסת הביטחון הלאומי שלו, וגם יתקוף בעניין את קלינטון.

טראמם לא המתין וכבר ברגע הראשון הלם בלשונו הבוטה: “ירי קשה באמת באורלנדו. המשטרה בוחנת אפשרות לפעולת טרור. הרבה הרוגים ופצועים” – צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

טראמפ, צייץ שהיורה קרא “אללה הוא אכבר”, וחזר על קריאתו לאסור כניסת מוסלמים לארצות הברית. במהלך הנאום שנשא הנשיא אובמה צייץ “האם הנשיא יאמר סוף סוף את המילים טרור אסלאמי קיצוני? אם לא עליו להתפטר מיד בחרפה”. אובמה, אגב, לא אמר את המילים ונמנע מלהתייחס לממצאי החקירה, תוך שהוא מעניק גיבוי מלא ומוחלט לאלה שעוסקים בה.
.
ובכל זאת? האם מתקפת הטרור באורלנדו, תשנה את המגמה בסקרים? הפרשנים חלוקים, מכיון שהבחירות יתקיימו רק עוד חמישה חודשים והאפקט של האירוע עשוי להתפוגג. ובכלל, מה שמטריד את האמריקנים, גם היום, זו הכלכלה (38%) שחושבים כך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני לא מבין מדוע האתר הצנום והעילג סמולני ותומך בשונאת ישראל “קלינטון”
    מה תרוויחו ?

    יאיא |
    הגב