איך לבחור נכונה חברה לתמלול הקלטות

איך לבחור נכונה חברה לתמלול הקלטות ולפענוחן?

בתחום המשפט, כל מילה הנאמרת בין כתלי בתי המשפט השונים היא קריטית ועשויה להשפיע על המקרה לכאן או לכאן. כחלק מההליך המשפטי, נדרש פעמים רבות לדעת בדיוק כל מה שנאמר, עד רמת המילה הבודדת. חברות שמציעות שירותי תמלול הקלטות נכנסות לתמונה ומעניקות את הסיוע החיוני הזה עבור לקוחות מכל צדי המקרה המשפטי, מגורמים נייטרליים ועוד. אבל איך בדיוק בוחרים בחברה שתעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר?

ניסיון ומקצועיות

כאשר בוחרים חברת תמלול, חייבים לוודא שהיא המקצועית והאמינה ביותר שיש. כל מילה לא נכונה בתמליל המשפטי, ועל כל שכן חלקים שאינם מתומללים מסיבה זו או אחרת, עלולים להיות בעלי השפעה קריטית על ההליך. זאת ועוד, אפילו מילה אחת שתומללה לא כראוי עלולה להביא לכך שהתמליל ייפסל ולא יוכל לשמש כראייה. על אנשי החברה לפעול באמינות ולציין, למשל, אם יש קטעים שאינם ברורים דיים.

לכן, במעמד בחירת החברה חשוב לוודא לא רק שיש לה ניסיון וידע בביצוע תמלולים כמכלול, אלא גם שהיא בקיאה בביצוע תמלולים של הקלטות משפטיות. הניסיון של החברה יאפשר לה לעמוד בקצב (המהיר) של התהליכים המשפטיים וכן להבין ניואנסים קטנים שעשויים לאפיין הליכים בשדה משחק זה. חשוב להעדיף חברות שמבצעות את התהליך “על פי הספר”, במספר שלבים: תמלול של הדברים שנאמרו מבלי לפספס מילה, הגהה מדויקת תוך שמיעת ההקלטה, הפקת התמליל ולעיתים גם חוות דעת.

חשוב להדגיש שבחלק מהמקרים נדרשים שירותי פענוח הקלטות, שירות שהחברות האמורות עשויות להציע בנוסף. חוק האזנות הסתר בישראל מגדיר שאדם שהיה צד בשיחה יוכל להקליט אותה ולעשות בה שימוש לאחר מכן כראיה. אלא שכדי להשתמש בהם הלכה למעשה, נדרשת חוות דעת מקצועית שמאשרת את מקצועיות התמליל ואת המהימנות שלו, כמו גם את היותו בלתי תלוי. לכן, חברות שמגישות ללקוחות את התמליל יחד עם חוות דעת לגבי נכונות התמליל – חוות דעת שהיא גם קבילה בבתי המשפט, מוסיפות נדבך חשוב לשירות.

זמינות

מאפיין נוסף של הליכים משפטיים הוא שפעמים רבות הם מצריכים התנהלות מהירה מאד. חברת תמלול מתאימה למקרה ספציפי יכולה להיות זו שהזמינות שלה עבור הלקוחות היא הגבוהה ביותר האפשרית, ולו מכיוון שיש מקרים בהם אין חודשים או אפילו שבועות על מנת להתכונן לדיון או לישיבה המשפטית. במעמד הבחירה של החברה במצבים אלה יש לוודא את הזמינות שלה – פונקציה של לוח הזמנים של החברה, של כוח האדם ושל הציוד העומד לרשותה, כאשר בהחלט יש חברות שמספקות שירותים מהיום למחר, אפילו 24 שעות ביממה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.