“איך מונעים את האסון הבא”? מנהלי המוסדות החרדים באו ללמוד – צפו בתמונות

בתחושת שליחות ומתוך מחויבות חינוכית רבה, התכנסו מאות מנהלי מוסדות החינוך לכנס מקצועי וייחודי, שלראשונה הוקדש כולו לבטיחות ועירנות למקרי חירום ומניעת אסון במוסדות החינוך החרדיים.

הגאון רבי אליהו שלזינגר שליט”א רב שכונת גילה והרב הפוסק במועצה הדתית ירושלים, הרחיב בדבריו על חובת הזהירות הנדרשת מאנשי החינוך וההנהלה, לוודא שאין סכנה קרובה לשלום התלמידים במסגרת בית הספר, וכי” חובת הזהירות למניעת אסון אינה פחותה מחובת החינוך המוטלת על כתפנו כמחנכים בעלי מחויבות לשלום הפיקדון היקר שנמסר לנו לשמירה”.

פתח והנחה את הכנס הרב יצחק גולדקנופף יו”ר מרכז איגוד התתי”ם שיזם את רעיון הכנס עם אנשי כבאות והצלה בירושלים. שציין לשבח את מנהלי המוסדות שפינו מזמנם והופיעו לקבל מענה מקצועי וכן כלים נדרשים להתמודדות בעת חירום או מקרי שריפה חלילה. בדבריו שיבח את התגייסות נציגי כבאות והצלה במחוז ירושלים, שיזמו את הכינוס הזה, בפרט לאחראים המסורים ר’ יששכר בנדיקט אחראי קשרי קהילה בכבאות והצלה ואודי גל דובר ואחראי מתנדבים תחנת י-ם, שנתנו את כל כוחם וזמנם להיות לעזר למנהלים, הכל במטרה למנוע צער ועגמת נפש, וכמובן להביא להצלת חיים.

טפסר בכיר אלי פרץ, מפקד כבאות מחוז י-ם אמר באירוע כי המקרים הקשים האחרונים, בהם נפגעו ילדים וגם מבוגרים, מחייבים הידוק שיתוף הפעולה עם גורמי ההצלה והרשויות, בראשם כבאות והצלה, למען בטיחות הילדים. מנהלי המוסדות ציינו בסיפוק רב ובברכה את הודעתו לקבלת כל הצעה של שיתוף פעולה ועל כך שכבאות והצלה מוכנה, ערוכה ומעוניינת לשיח רצוף ושוטף עם ראשי הציבור החרדי ונציגיו, במטרה להביא להצלת חיים.

במרכז הכנס עמדה הרצאתו המיוחדת והמרתקת של טפסר משנה עופר שפר רמ”ד הדרכה בכבאות והצלה, שפרס בפני המנהלים את דרכי הזהירות, תוך מתן הסבר מפורט על כללי הבטיחות הנדרשים לשמירת ביטחונם של הילדים במוסדות החינוך ובמרחב הציבורי. בעזרת מצגת מקצועית ומפורטת, הומחשו למנהלים המשתתפים, את הכלים להתמודדות בעת אסון, שריפה או כל מקרה חרום ל”ע. המנהלים שיבחו בחום על ההשקעה הרבה, על פירוט הדברים ועל המענה המקצועי הרחב אליהם זכו בהרצאה זו.

לאחר מכן הוענקו אותות הוקרה למתנדבים שזכו להציל חיים וכן לנציגי כבאות והצלה מחוז ירושלים שצוינו לשבח על תושייתם והתגייסותם למען בטיחות הציבור הרחב.

בכנס השתתפו גם הרב צביקה כהן סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק החינוך החרדי, סגן ומ”מ רה”ע הרב יוסף דייטש, סגר”ע הרב ישראל קלרמן, חבר מועצת העיר הרב יצחק פינדרוס, הרב גרשון בינט סגן מנהל אגף לחינוך חרדי. כן ארגנו והפיקו את האירוע ר’ שוכי בנדיקט אחראי קשרי קהילה בכבאות והצלה ירושלים וסמל אודי גל – דובר ואחראי מתנדבים תחנת י-ם.

צילום:  יאיר אגרנט

 IMG_3322 IMG_3325 IMG_6915 IMG_6937 IMG_6960 IMG_6966 IMG_6996 IMG_7102 IMG_7106

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.