אילו הייתי חילוני, הייתי מצביע ליברמן • דב הלברטל

אילו הייתי חילוני, הייתי מצביע ליברמן. כבר מזמן לא קם פוליטיקאי העומד על ערכיו עד הסוף, אם בכלל. כבר לא משנה מה דעותיו המדיניות. המסר הזה של פוליטיקאי שניתן לסמוך על מילה שלו לבוחריו, גובר על הכל. לכן הייתי מצביע לו, ולא לגפני למשל.

אילו הייתי חילוני, הייתי מצביע ליברמן. כבר מזמן לא קם פוליטיקאי העומד על ערכיו עד הסוף, אם בכלל. כבר לא משנה מה דעותיו המדיניות. המסר הזה של פוליטיקאי שניתן לסמוך על מילה שלו לבוחריו, גובר על הכל. לכן הייתי מצביע לו, ולא לגפני למשל.

איזה הבדל תהומי בין ליברמן לאחרים. נתניהו שיקר לבוחריו במצח נחושה, בפני כל האומה, כשאמר שלא יתעסק עם חוק החסינות. נתניהו היה מוכן למכור את אמו כדי ליצור קואליציה. לתת לסיעת העבודה, בת ששה מנדטים ארבעה שרים בכירים, חוץ מעוד הטבות, ובעיקר, להתערטל מכל עקרונותיו, פיסקת ההתגברות והחסינות. פתאום כל הערכים שלו על איזון הרשויות, לא חשובים כלום. זה נתניהו. זה ביבי. כך הוא שיחרר מאות טרוריסטים עם דם על ידיים, כשהוא הטיל רפש בספרו לאלו שנוהגים כך. זה עוד הבדל בינו לבין ליברמן.

ותראו את כחלון, החברתי, האמין, שוחר הצדק ושלטון החוק, תמיד עם חיוך שבגד בבוחריו ברגע האמת, במקום לשלם מחיר על הפסדו הבזוי, ולקחת אחריות. עם החיוך שלו, נעץ סכין בגבם. הוא הצטרף לליכוד, חיסל את המפלגה, ומוכן לשבת עם ראש ממשלה עם כתב אישום. הוא מוכן לתמוך בחוק החסינות. הוא מכר את כל ערכיו, ואת הבטחותיו ואת דברתו למאות אלפים, למען השררה. תראו את ההבדל בין כחלון לליברמן.

אומר בכנות, לא האמנתי שיהיו בחירות. ולמה לא האמנתי? כי לא האמנתי שיש אפילו פוליטיקאי אחד שיהיה מכון למען הסוף למען ערכיו. הייתי כמעט משוכנע שליברמן יקבל בסוף איזו שהיא הצעת פשרה, כזו שהוצאה על ידי נתניהו, ולמען עתיד האומה יכנס לממשלה. הייתי בטוח שכל רצונו בתשומת לב, וניסיון לסחוט מה שיותר. טענתי שהנגיעות האישיות הן מעל הכל, ובסופו של דבר הוא יתקפל.

להפתעתי הטובה, התבדיתי. ליברמן עמד בלחצים עצומים של פוליטיקאים, אישי ציבור, תקשורת, גבירים מתווכים בשם עצמם שהגיעו במיוחד מחוץ לארץ. איומים מרומזים ומפורשים. בכל אלה הוא עמד, ודבק במילתו. אז נכון. לא צריך להיות תמים. בוודאי שגם לו היו שיקולים של נקמה בביבי. אבל עדיין, עמד במילתו. דבק בערכיו. כל כך נדיר במקומותינו לפוליטיקאי, שלו היו בחירות היום, הוא באמת היה מקבל מספר דו ספרתי של מנדטים.

ולו חלילה הייתי חילוני, אני הייתי אחד מהמצביעים לו. ובפעם הראשונה הייתי מצביע בחשק. ועוד איך.

16 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כרגיל דב, אתה מטומטם ומדבר שטויות.

  ללכת עד הסוף ולגרום לנזק כלכלי אדיר למדינת ישראל , ולהעמיד בסכנה את כל תושבי מדינה זה לא עמידה על העקרונות , אלא קטנות דמוחין.
  לוותר זו מעלה גדולה בהרבה מאשר להתעקש כמו ילד קטן.

  שלמה |
  הגב
 2. לך תבחר בו ותציג את 'דיעותיך' אצלו

  מה נותנים לאיש הזה במה?

  נמאס |
  הגב
 3. חיסול הנייה תוך 48 שעות למשל... עומד על ערכיו??

  איש הזוי

  מתאים לך |
  הגב
 4. אם הלברטל אומר כנראה שזה משהו הזוי. אף פעם הוא לא הולך בתלם וכל פרשנויותיו

  חוכא ואיטלולא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. המטרוף הזה חושב הכל הפוך

  עכשיו אני רגוע שליברמן לא יעבור… מפחיד איזה אנשים דפוקים נדבקים לרבנים

  אחד העם |
  הגב
 6. למה נותנים במה לתופעה הזאת

  פשוט שוטה רק אתה וליברמן מאמינים שיש פה עמידה על העקרונות

  יגאל |
  הגב
 7. בן אדם שלא מבין כלום מהחיים שלו

  הוא רק בא להתריס. זה הכל.
  בלי שכלללל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. חולה רוח שכמוך, מי שם לך פה לדבר בכלל?? אולי אתה גלגול של האתון של בלעם!!!

  הסתלק ממחננו

  חיים |
  הגב
 9. צבוע

  …נו. אתה דוב. והוא חזיר רוסי זה משתלב..אתה לא פחות מאוס מליברמן.עם הדיעות המשובשות שלך..מוותרים לך.לך תצביע לליברמן.אתה חילוני.. אתה הוא זה שהתיימרת ..להציג את השקפתו של הרב אליישיב..???????? מזמן אין לי קושיות על ..ליטאים..!!

  חצקל |
  הגב
 10. הבעיה זה לא הוא הבעיה זה אתר אקטואליק

  הבעיה זה האתר שמביא אותו ומרדד את עצמו לדעת….

  כל פעם אני עם תחושה מה נסגר איתי, באיזה רמה אני שאני נכנס לאתר שמביא את הלברטל…

  אז נכון, זה לא עולה כסף, נכון הוא שולח חומרים, אבל גם נכון שאתם מפרסמים אותו, וזה כבר מביש ואם לא אתכם, אז את מרבית הקוראים, ולא לא, זה לא מביא רייטינג, עובדה שכל האתרים האחרים כבר מתביישים בקשקושיו.

  בקיצור הרי אתם לא תפרסמו את התגובה, אבל בקשתי לפחות תעבירו אותה לאחראי תוכן..

  אבי |
  הגב
 11. נקודה למחשבה

  נו נו מה אתה רוצה לומר ……… שאתה חרדי זה לא מוסכם שאתה חילוני זה לא מוסכם מה אתה כן רק ה יודע

  החושב |
  הגב
 12. או איך שאתה לא מבין כלום!!!!!!

  אין לך טיפ טיפת הבנה במה שקורה עכשיו. אבל כידוע אתה פרובוקטר ידוע כמו ליברמן שמסוגל לעשות דברים ב”כאילו” רק להשיג יחס. אני לא מאמין שאתה מאמין במה שאתה כותב פה באמת. אין פה שום הגיון ושום עקרונות!
  היחיד שאפשר להגיד במקצת מה שאתה אומר זה יאיר לפיד! הסיבה שהחרדים שונאים אותו יותר זה בגלל שליברמן כל חייו רק מדבר מדבר ולא עושה כלום! אצלו הכל אבל הכל זה רק בשביל קולות ואין אצלו מושג של עיקרון. תסתכל בקריירה שלו. הוא תמיד אמר ואף פעם לא עשה כלום! יאיר לפיד מצד שני באמת מקיים את שנאתו לחרדים! יש לך הסבר אחר למה הוא בפעול לא רק אמר לדוגמא שקיצץ קיטנות של “חרדים”? עשה כל דבר בפועל נגדם? זה הסיבה שתמיד ישבו עם ליברמן ולא מסוגלים לשבת עם לפיד!
  אבל ליברמן עיקרון????????? הצחקת!!!

  אליהו |
  הגב
 13. אבי

  הוא לא באמת מאמין שליברמן עשה זאת בשביל ערכים ולא בשביל להפיל את ביבי
  או לקושש מנדטים.
  אם גפני היה עושה בדיוק אותו דבר הוא לא היה כותב שזה מערכים.
  אני לא מאמין שהלברטל תמים או שהוא פשו אוטואנטישמי

  סתם פרובוקטור... |
  הגב
 14. עמוס

  שאילו הוא היה פלסטינאי הוא היה חמאסניק…

  כמו שאהוד ברק אמר.. |
  הגב
 15. חולה נפש

  מה אתה רוצה מאיתנו לך לך עם ליברמן לכל רוחות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב