“אין ללכת להסתובב ולגייס כספים בפורים”

מרן ראש ישיבת ‘כסא רחמים’ הגר”מ מאזוז, הורה לבחורי הישיבה לרגל ימי הפורים, “אין ללכת להסתובב ולגייס כספים ברחובות ובבתים בימי הפורים”

מרן ראש ישיבת ‘כסא רחמים’ הגר”מ מאזוז, הורה לבחורי הישיבה לרגל ימי הפורים, “אין ללכת להסתובב ולגייס כספים ברחובות ובבתים בימי הפורים”.

במספר פעמים שעורר על כך הרב, נימק זאת: בכל השנה אנחנו עמלים לקדש את הבחורים בטהרה ויראת שמים, וביום אחד הכל יכול לרדת לטמיון. בחורים צעירים עולים ומסתובבים בבתים של אנשים בשעה שאין אתה יודע מי הן בני הבית, ועד כמה הקדושה והצניעות נשמרת שם, בפרט ביום הפורים, ובזמן שהבחורים אחרי שתייה ושכרות, ואין דעתם מיושבת עליהם. כמה גדול הוא הנזק שיכול להיות לבחור בין רגע.

“בנוסף”, המשיך הרב והזהיר כי “כל חודש אדר כולו מוסח מהלימוד וההתעלות בתורה, עם איזה חודש הכנה יצאו לתקופת בין הזמנים של ניסן? עם חודש של עסקנות והוללות?!
ההורים מסרו לנו את הבנים בכדי שנשמור עליהם ונגדל אותם להיות תלמידי חכמים בישראל, לא בשביל כמה אלפי שקלים נזרוק את הבחורים לרחובות. כשישאלו אותנו בשמים, למה הפקרתם את הבחורים מה נענה?!

לדברי הגר”מ מאזוז, “במקום השוטטות ברחובות, בישיבת ‘כסא רחמים’ מקיימים ביום הפורים קריאת מגילה יחד עם כל בחורי הישיבה, ולאחר מכן מסיבת פורים יחד עם רבני הישיבה בתוך היכל הישיבה אל תוך הלילה. למחרת בבוקר יוצאים הבחורים לבתים לקיים את מצוות הפורים יחד עם בני המשפחה”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מילים כדרבונות לקדש שם שמים ממש כבוד התורה

    מה שנעשה היום גועל נפש

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב