“אין פתרון קסם – חתונות גדולות הפכו למוקדי הדבקה מאוד גדולים”

“כרגע לצערנו אין לנו טכנולוגיה שיכולה למנוע או לצמצם הדבקה”

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו, אמר את הדברים בדיון שיזם היו”ר, ח”כ יעקב מרגי, על מצב תעשיית האולמות והמסעדות בעקבות הגבלות הקורונה.

לדברי פרופ’ גרוטו: “לצערנו אנחנו רואים אירועים, במיוחד חתונות גדולות, שהיו מוקדי הדבקה מאוד גדולים. ביישובים שונים התחיל אירוע אחד כמו בדימונה או ביישובים הבדואים בנגב ובלוד, ההתפרצות החלה בגני אירועים שלא הקפידו על הכללים וגם במקומות שהקפידו על הכללים והייתה בהם קבוצה גדולה של אנשים”.

באשר למסעדות אמר גרוטו: “הקושי העיקרי הוא שלא ניתן לאכול עם מסיכה. בניגוד לתחבורה ציבורית או אפילו בתי כנסת, כשאנשים אוכלים אז מורידים מסיכות ויש סיכון משמעותי להדבקה.

עשינו תו סגול, עם משרד האוצר הכלכלה ובעלי המסעדות ואולמות האירועים, אבל במקומות האלה נראה שהוא לא מתאים. במיוחד בגני אירועים ראינו שזה לא עובד.

כרגע לצערנו אין לנו טכנולוגיה שיכולה למנוע או לצמצם הדבקה, כרגע אין פתרון קסם. הפעלנו תו סגול והשקענו בו מאמץ, אבל כרגע אנחנו במצב תחלואה שהחמיר ואמרנו שאם המצב יחמיר נאלץ ללכת אחורה. לצערי זה המצב ואני מקווה שכמה שיותר מהר נוכל לצמצם תחלואה ולחזור לפעילות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.