בן חיים: “אין דבר לא חוקי שדרעי עשה”

פרשן ערוץ 10 על פרשת דרעי: “הפרסומים באים על רקע מסע רצוף שקרים ועיוותים שיושבים סטריאוטיפים גזעניים אנטי מזרחיים ואנטי חרדיים” {“סימנו צלב בוהק על מצחו”}

“אחרי חודש של חפירות בפרשת דרעי השנייה, אומר מפורשות: למיטב ידיעתי אין שום דבר לא חוקי שדרעי עשה”: כך מעריך פרשן חדשות 10, אבישי בן-חיים, בפוסט שהוא מפרסם בעמוד הפייסבוק שלו.

בן-חיים מוסיף: “אז מה הדילמה של החוקרים? השערה: מצד אחד גם הם גילו שדרעי לא עשה שום דבר פלילי, מצד שני הם מגיעים לחקירה עם דעות קדומות”.

בהמשך מרחיב בן-חיים על הרקע שהוביל – לטענתו – לפרשה ולפרסומים: “התקשורת הישראלית וגורמים שונים סימנו צלב בוהק על מצחו של דרעי עם כל הפרסומים פותחי המהדורות בדבר השערורייה על אודות המזרחי שלילדיו יש דירות, בניגוד לסדר הישן, הלבן והטוב (למרות שמדובר בתופעה רווחת בכלל החברה החרדית).

הפרסומים ברוח הזאת לא התחילו כעת, כך שבכל מקרה החקירה נגד מנהיג המפלגה המזרחית לא מתנהלת בחלל ריק, אלא על רקע מסע רצוף שקרים ועיוותים עיתונאיים ותעמולתיים חמורים, שיושבים היטב על סטריאוטיפים גזעניים אנטי מזרחיים ואנטי חרדיים (ולעתים נובעים מסטריאוטיפים גזעניים אלה ויוצאים החוצה בתום לב).

מסע זה המתנהל בישראל לאורך שנים נועד והצליח לעצב את דימויו של היהודי הספרדי הש”סניק -המאיים על ההגמוניה- בכלל, ושל אריה דרעי -המאיים הגדול על ההגמוניה- בפרט, כשיילוק בן עדות המזרח נכלולי, שכל מה שמעניין אותו זה הכסף וליטרת הבשר של בד”צ בית יוסף”.

לסיכום כותב בן-חיים: “אז כך אני מבין את זה: החוקרים מגיעים לחקירה של דרעי ומגלים שאין כלום על דרעי, בגלל מטען הדעות הקדומות האנטי ספרדי הזה שהונחל לחברה הישראלית הם מתקשים לחשוב ”וואלה אין כלום” אלא מנסים לחשוב “מה פספסנו”, ואם יש דרך לפרש את המעשים החוקיים של דרעי כמעשים לא חוקיים, או למצוא משהו לא כשר שעשה מישהו בסביבתו ואז לנסות לקשר אותו אליו (כפי שדפקו לו ברשימת הדירות, למשל דירות של חתן שלו שיש לו ביזנס של קניית דירות והשכרתן, כאילו יש לדרעי קשר, או אחריות, גם לשטות הזו)”.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לשם הגילוי הנאות:

  אבישי בן חיים חייב להצהיר בפני הציבור מה הקשר שלו למכלוף ולכמה זמן הוא הושכר ע”י מכלוף, אחרת זה יתגלגל לכדי בדיקה ואת התוצאות הלא נעימות ישא בן חיים.

  אשר יאסר מדינה |
  הגב
 2. כמה כסף אבישי בן חיים מקבל משס??? שיחקרו גם את זה !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כתב אמין וישר שבמשך שנים כותב את האמת בלי לפחד מאף אחד {לגבי הגיוס החרדי}
  כל הכבוד על היושרה והאומץ להכריז קבל עם ועדה המלך הוא עירום

  אלי |
  הגב
 4. מושחת, כמה דרעקי משלם לך?

  לא לחינם הלך זרזיר אצל עורב מפני שהוא מינו.

  להקיא עליך |
  הגב