אינתיפדת המגנומרטים: חיכוכים בין שוטרים למוסלמים

בסיום התפילה המתפללים החלו ליידות אבנים לעבר הכוחות. הם פוזרו על ידי הכוחות תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

עשרות מתפללים מוסלמים נכנסו הבוקר להר הבית וקיימו את תפילת הצהריים בהר הבית. בין המתפללים לשוטרים החלו עימותים, השוטרים ירו רימוני הלם נורו בניסיון להרחיק צעירים שהתגרו בשוטרים.

ברחוב צאלח א-דין נוצרה התלהמות בעקבות הגעתם של אישי ציבור אשר שילהבו את המתגודדים במקום, ניסו לפרוץ את המחסום המשטרתי ויידו אבנים לעבר הכוחות.

במקביל, התגודדו מוסלמים במבואות העיר העתיקה, צלאח א דין, רוקפלר וראס אל עמוד וקיימו שם את התפילה.

בסיום התפילה ותחילת פיזור המתפללים החלו ליידות אבנים לעבר הכוחות. פוזרו על ידי הכוחות תוך שימוש באמצעים.
נעצר חשוד שזוהה על ידי הכוח מיידה אבנים.

המשטרה ממשיכה בהיערכות המוגברת באזור אגן העיר העתיקה והמבואות.

בתוך כך ערוץ 10 מדווח כי בהצבעה להשאיר את המגנומרטים, הצביעו נגד רק גלנט ושטייניץ. בעד: נתניהו, ליברמן, כץ, ארדן, בנט, שקד, אלקין. וכחלון. דרעי הצביע בעד טלפונית משום שהוא חולה.

מפכ״ל המשטרה רנ״צ רוני אלשיך הגיע הבוקר (יום ו׳) לירושלים, בכדי לעמוד מקרוב אחר היערכות המשטרה לקראת תפילות יום השישי, זאת בצל פיגוע הטרור הקשה שהתרחש בשבוע שעבר (יום ע‘,14.7.17) ,בו שלושה מחבלים שהיו בשטח הר הבית כשהם חמושים, תוך שהם מנצלים את השימוש במתחם הקדוש ואת ההקלות הניתנות בו, כשלפתע הָגיחו מתוך שטח הר הבית אל עבר

בתוך כך, נערכה בעיר העתיקה בירושלים הערכת מצב מיוחדת, בראשות מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, ובהשתתפות כלל מפקדי הכוחות ובהם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, אלוף פקמ״ז, רוני נומה ונציגי כלל גופי הביטחון. במסגרתה המפכ”ל הגדיר דגשים להיערכות והפריסה המבצעית של השוטרים.

כך ציין המפכ״ל בדבריו: ״החובה שלנו כמשטרה במדינת ישראל, היא להעניק שירותי משטרה לכלל אזרחי המדינה באשר הם. בד בבד, אל לנו לשכוח שהפיגוע בשבוע שעבר היווה חציית קו אדום וניסיון לפגוע במרׁקם הרגיש על הר הבית, כשברקע, כוחות המשטרה מתמודדים עם אירועים מאתגרים בירושלים ומחוצה לה. משטרת ישראל לא תאפשר כל הפרה של החוק או של הסדר הציבורי בכל מתווה שהוא ותפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר ינצל את קדושת המקום ויבקש לבצע פיגועי טרור ולפגוע בחייהם של חפים מפשע”.
״משטרת ישראל תעשה כל שביכולתה על מנת לאפשר את חופש הדת והפולחן לכל מי שחפץ בכך תוך שמירה על הסטטוס קוו סביב סוגיית הר הבית. המשטרה מממשת את החלטת הקבינט מאמש, להמשיך ולהפעיל את אמצעי הבטחון הנדרשים, ולאפשר למשטרת ישראל לפעול תוך הפעלת רגישות היכן שנדרש

עוד הוסיף המפכ״ל:“אני קורא גם להנהגה הערבית לגלות אחריות, למגר אלימות מכל סוג ולמנוע הסתה שתוביל להסלמה שאף אזרח אינו חפץ בה“
“התרשמתי שהכוחות ערוכים לכל תרחיש, לשמירה על הסדר הציבורי, והביטחון השוטף. המשטרה תחתור להחזיר מהר ככל שניתן מרקם חיים תקין לכלל תושבי העיר ומבקשים מאזרחי העיר לשתף פעולה כדי להגיע למימוש מטרה זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.