איפה הכסף: לאן נעלמו 27 מיליון השקלים שהוקצבו למירון?

יהודה משי זהב בטור נוקב שמנסה לברר לאן נעלמו מיליוני השקלים שהוקצבו לעולים למירון. אל מי הוא מפנה אצבע מאשימה? בטור שלפניכם:

ל”ג בעומר כבר ממש כאן, ועוד הרבה קודם החלו הדיבורים והעקיצות על הקריסה בתחבורה הציבורית שוודאי שתוכיח את עצמה גם השנה כמו בכל שנה, על משטרת ישראל שלא עומדת ביעדים שהציבה ובהכוונה, על פקקי הענק של הבאים והיוצאים ועל כך שאנשים נאלצים ללכת כברת דרך ארוכה כדי להשתטח על קברו של ר’ שמעון.

אבל השאלה החשובה ביותר, שאלת המיליון או יותר נכון, שאלת ה- 27 מיליון ₪ שניתנו על ידי מדינת ישראל השנה וגם בשנה שעברה כדי להפיק את האירוע השנתי הענק הזה, היכן הם? היכן הושקעו? ובקיצור: איפה הכסף??!!

המערכת הכושלת, זאת שאמונה על הגעתם של חצי מיליון איש, להפקת הענק של חגיגות ל”ג בעומר, מעדיפה לדאוג לכמה מאות פרוטקציונרים שייהנו מהתקציב מאשר לרבבות עמך בית ישראל, שעוזבים את ביתם ונוסעים שעות ארוכות על נשיהם וטפיהם כדי להצטופף בציון הקדוש, כי הלא “כדאי הוא ר’ שמעון”…

הם שטרחו כל כך כדי לזכות בהבטחה, מגיעים לצפיפות, לדוחק, שמש שיוקדת ומים במסורה, כי הלא “כדאי הוא ר’ שמעון”…

והעסקונה שמסביבו של ר’ שמעון, לא דואגת, לא מטפחת, הם יודעים שזכותו של ר’ שמעון, תמשיך להביא להם גם השנה כבכל שנה ושנה את הציבור הרב, העם יסבול אבל יגיע. והם? הם ימשיכו למלא את הקופה על חשבונם.

מדוע באירועים אחרים, הכול מאורגן ומתקתק? האפיפיור הגיע, הסדר שולט. משחק כדורגל שבועי, יש מים, חניה, ולא נוצרים פקקים. אז למה דווקא שם, הכול כל כך חובבני ולא מסודר??!
הרי מדובר באירוע ידוע מראש, עם תאריך מדויק וקביעות של מאות שנים, אז אי אפשר להיערך מראש? אי אפשר להפיק לקחים? להוסיף סככות צל, ברזיות מים, ספסלים, שירותים???

אין אבא למירון!! זאת התשובה. חד משמעית.

על המקום הזה והאירוע הלזה, מופקדים מעל לעשרה(!) גופים שונים וכול אחד מהם דואג לעצמו ויתרה מכך, דואג שהשני לא יקבל יותר ממנו. אז כשהם דואגים כל כך לעצמם ולכיסם, מי ידאג לציבור הכללי? אהה, הם סומכים על ר’ שמעון.

הוועדות שמתכנסות חדשות לבקרים בנושא, הן פרסומת מצוינת והצגה אחת גדולה שעיקרה הוא: לתפוס כותרת, ותו לא. תכל’ס, בשטח, לא זז כלום.

באירוע שכזה ובסדר גודל של מדינה, יש צורך בגוף אחד, שמעליו רמטכ”ל כדי לפקד על כך ולא גופים קטנים ופרטיים, שדואגים בקטנוניות לכיסם.

אז “כדאי הוא ר’ שמעון”, כנראה, גם לגופים הפרטיים שעוסקים בכך, אך בשביל כלל העם שמסתופפים כדי לקבל את ברכתו, יש לקום ולדרוש גוף אחד, חזק, שיוביל את הכסף הרב למקומות הנכונים ליעילות, נוחות וסדר.

רק סעו בשלום, כי “כדאי הוא ר’ שמעון”!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.