“איש עלוב”: מופע האימים של ברדוגו בגל”צ • האזינו

עימות סוער בגל”צ בין הפרשן יעקב ברדוגו שכינה את המרואיין השר סמוטריץ: “איש עלוב”. האזינו

עימות סוער בגל”צ בין הפרשן יעקב ברדוגו שכינה את המרואיין השר סמוטריץ: “איש עלוב”.

הכל החל לאחר שבצלאל סמוטריץ’ הבהיר הערב (שלישי) בראיון לגלי צה”ל כי יתנגד לתכנית המאה של טראמפ אם זו תכלול הקמת מדינה פלסטינית.

“לא רק אני אתנגד. נדמה לי שיש היום רוב גדול בחברה הישראלית, בוודאי בימין, שמבין שהקמת מדינת טרור בלב לבה של מדינת ישראל היא איוולת שאסור לעשות אותה. ארץ ישראל שייכת לנו”, הבהיר סמוטריץ’.

דבריו, “יש אפשרות לדבר על כל מני מודלים של ניהול מוניציפלי של החיים שלהם עצמם, אבל אין להם זכות להגדרה עצמית, אין חיה כזאת עם פלסטיני, אין לו זכות לריבוניות כלשהי בארץ ישראל בין הירדן לים, נדמה לי שזאת אמת פשוטה ובשנים האחרונות היא הופכת לנחלתם של חלקים גדולים יותר ויותר בחברה הישראלית”.

בתגובה לדברי של סמוטריץ’ פנה פרשן גלי צה”ל יעקב ברדוגו, והחל לתקוף אותו, “יש לך עוד חמש דקות בצלאל סמוטריץ’, הנה המיקרופון פתוח, לא אני ולא ירון נפריע לך, תמשיך לתת את התיאוריות של האידיאולוגיה הימנית שלכם, ובוא נראה בסוף כמה מנדטים תספרו במדרגות ביציאה לבחירות של השני לחודש, תפילו את שלטון הימין את החלום ואת החזון, ותמשיך, הנה יש לך עוד חמש דקות”.

סמוטריץ’ עקץ בתגובה ואמר, “ברדוגו, את הציניות שלך תשמור למרואיינים אחרים”.

ברדוגו: “אני מגיע מלוד, בלוד אין ציניות”

סמוטריץ’ השיב: אני מגדולי המגינים על כך שגם לנתניהו מגיע שיהיה שופר בתקשורת הישראלית, אתה עושה את מלאכתך נאמנה ובכל זאת, אני אומר לך באחריות גם האמריקנים לא מצפים שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית”.

ברדוגו המשיך בקו התקיף: “לא ראוי שאני אגיב לך, אני אגיב לך בצורה ברורה, אתה לא ראוי לתגובה”.

סמוטריץ’: “אני משוכנע שמדינה פלסטינית היא איוולת, הימין מבין את זה, הליכוד מבין את זה”

ברדוגו: “האיוולת טמונה בדבריך, היא נעוצה בדבריך”

סמוטריץ’: “הבטחת לי שלוש דקות”

ברדוגו שוב עקץ: “אתה לא ראוי לשלוש הדקות האלה”

סמוטריץ’: “זה רגע היסטורי שבו ארצות הברית מבינה היטב מי הצד הטוב בסכסוך ומי הצד הרע בסכסוך, זה רגע היסטורי שבו אנחנו יכולים להחיל ריבונות על כל ההתיישבות ביהודה ושומרון, כן זו תכנית שלבים, אנחנו נרצה להחיל את הריבונות על עוד ועוד חלקי מולדת שלנו. אני משוכנע שלדבר הזה יש הרבה מאוד מנדטים שמבינים שארץ ישראל שייכת לנו, שמבינים שנכון יש כאן גם ערבים וצריך לתת פתרונות גם לבעיה הזאת, בשום פנים ואופן לא על ידי חלוקת הארץ”.

ברדוגו: “תמשיך, עם הקטע הזה תקבל, אתה הרי לא הסתרת שאתה תומך בהליכה משותפת עם כחול לבן ועם בני גנץ, לא הסתרת את זה, אתה וחבריך לימין האידיאולוגי, פעם אחר פעם, אני לא נעלב”.

סמוטריץ’: אתה מדקלם את תיבת המסרים שנתנו לך ואחר כך אתה נעלב שאני אומר לך את זה. אני חלק מבלוק הימין ואני לא צריך להוכיח שאין לי אחות”

ברדוגו: “אתה במו ידיך הפלת את בלוק הימין ואתה יודע את זה. אני לא נעלב מאנשים עלובים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.